Faydalı BilgilerYaşam - insan

Uyuyamayanlar İçin 11 Saniyede Uyuma Yöntemi

Yatağa girdiğinizde bir sağa bir sola dönüp, ne yaparsanız yapın uyuyamayanlar arasındaysanız, yatağa girer girmez nasıl uykuya dalarsınız sizin için anlattık. Hadi bakalım yine uyuyuyamazsanız koyunları saymaya devam edin.

1- Vücudunuzu gevşeterek rahat bir uyku pozisyonu alın

uyku-pozisyonu

2- Yüzünüzü gevşetin çenenizi gevşetmeye ve alnınızı gevşetmeye büyük önem gösterin bu size rahat uykunu başlangıcını sağlayacak ve dişinizi gıcırdatmanızında önüne geçer.

yan-yatma-uyku[1]

3- Göz çok önemlidir gözlerde yorulur bunun için gözlerinizi hafifçe yumun ve aklınızda his ve heyecanın olmadığını hayal edin. Bu yöntem gözlerinize iyi gelecektir.

hizli-uyuma-taktikleri

4- Uykunuz geldiğinde yatağa uzandığınız zaman hayal kurmayın, stres’ten uzak durun bu durum uykunuzu geciktirecektir. Beyninizi bu tür şeylerden ve düşüncelerden uzak tutun yani beyninizi boşaltın.

uyurkan-hayal-kurmak

5- Göz kapaklarını kapattığınızda her tarafın karardığını düşünün ve aklınızda karanlık bir yeri hayal edin bu yöntem size ısız bir ortam sağlayarak uyumanıza katkıda bulunacaktır.

karanlik-bir-yer

6- İyi bir uyku için doğru ısıyı bulun bu yöntemleri doğru bir şekilde uygularsanız hemen uykuya dalarsınız.

pomeranian boo fiyatları

Serap Yılmaz

2010 yılında haber sitelerinde editörlük kariyerine başladım ve zamanla yolum Lafmacun.Net ile kesişti. Magazin ve ünlüleri yakından takip eden yazar, Türkiye ve dünya gündeminde yaşanan magazinsel olayları Lafmacun.net okurlarına aktarıyor. Bana ulaşmak için: Syilmaz@lafmacun.net adresine mail atabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu