Faydalı BilgilerListelerYaşam - insan

Uykusuzluk hayatımızı nasıl etkiler ve bu durumlarda ne yapmamız gerekir?

Koyun saymak artık yardımı olmuyor. Gözaltı torbalarına engel olmak zorundasın. Vücudun sağlıklı çalışması için sekiz saat uykuya ihtiyacı var. Herhangi bir doktora giderseniz size bunu mutlaka belirtecektir. Peki yeterli derecede uykumuzu almaksak ne olur?

1- Normal mesai ile mücadelede

iş hayatı ve uykusuzluk

Hepimiz öğleden sonra saat üçü gösterdiğinde kendimizi yorulmuş hissederiz. Eğer ki saat 11:00 dan sonra bu yorgunluğu hissetmeye başlıyorsanız uykunuzu alamıyorsunuz demektir. Vücudun gece ve gündüz ayrımını yapabilmesi için mutlaka düzenli uykuya ihtiyacı vardır.  Uykusuzluk iş hayatınızı olumsuz yönde etkileyecektir.

2- Kahve ve uyku

Çok fazla kahve tüketmek vücudumuzda olumsuz etkilere yol açabilir. Ama kendinizi mesai saatlerinde uykusuz ve yorgun hissediyorsanız bir iki fincan kahve size iyi gelecektir.
Kahve ve uyku

3- Öfke ve Sinir

Uyku eksikliği kişiyi sinirli ve öfkeli bir alt yapıya sürekler. Uykusuz hissettiğiniz anlarda sinirli ve öfkeli ortamlarda bulunmamız ve tartışmalardan kaçınmanız faydalı olacaktır.
uyku Öfke ve Sinir

4- Sürekli endişe hali

Uykusuzluk beyninizde endişe yaratacaktır. Endişeli olduğunuzda paniklemeyin. Nefes egzersizleri yapmaya çalışın olumlu düşünün. Ve bir an önce uykunuzu almaya bakın.
Sürekli endişe hali

5- Kilo

Uykusuzluğun en kötü yanlarından biri kilo problemidir. Eğer gece uykusuz kaldıysanız vücudunuz gerekli enerjiyi yapılandırabilmek için sizi yemeğe sevk edecektir. Bu gibi durumlarda vücudu karşı çıkmakta fayda var az miktarda yiyerek vücudunuzun uyku ihtiyacını karşılamanız gerekiyor.

pomeranian boo fiyatları

Serkan Kara

27 Yaşındayım ve Ankara'da yaşıyorum. ODTÜ Bilgisayar Mühendisliği bölümünden mezun oldum, genelde takip ettiğim konularda ki fikirlerimi burada yazılarımla sizlere aktarmaya çalışıyorum. Bana ulaşmak isterseniz mail adresim: Skara@lafmacun.net

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu