HaberlerListeler

Üniversitelerde Bitcoin Madenciliği Yapıldığı Tespit Edildi

Bitcoin çılgınlığının gün geçtikçe büyümesiyle birlikte her gün ilginç haberleri de duyuyoruz.  Ulusal ağ teknolojileri şirketi olan Cisco tarafından yapılan açıklama tüm dünyayı şaşırttı. Açıklanan sonuçlara göre küresel çaptaki kripto para madenciliğinin en büyük trafik kaynakları üniversiteler ve okullar. Bunun sebebinin de birçok okulun elektrik masraflarının devletler tarafından ödemesi olarak tahmin ediliyor.

Bitcoin Madenciliğinde Temel Gider Olan Elektriğin Bedava Olması Buna İtiyor

Okullar da dahil olmak üzere birçok resmi kurumda bitcoin madenciliği yapılmasının altında yatan en büyük nedenin elektrik olduğu düşünülüyor. Normal şartlarda bitcoin madenciliği yapıldığında masrafların büyük bir bölümünü elektrik harcamaları oluşturmakta. Üniversitelerde madencilik yapan bir kişi bu yükün altına girmeyeceği için de kâr oranları çok daha fazla oluyor. Elbette bu olayın yasa dışı olduğunu hatırlatmakta fayda var.

Toplu Kullanılan WiFi Ağları Üzerinden Madencilik Yapılıyor

Birçok okulda öğrencilerin kullanması amacıyla kurulan ve aynı anda onlarca kişinin bağlı olduğu ağlar bulunmakta. WiFi ağına bağlı olan kişilerin cihazları kullanılarak da bitcoin madenciliği yapılabiliyor. Bu işlem kişilerin şarjlarının daha hızlı bitmesine ve işlemciye ekstra yük binmesine yol açıyor. Bu işlem sırasında kişilere haber verilmesi veya tamamen yapılmaması gerek ancak ülkemiz de dahil olmak üzere birçok ülkede bu yola kaçak yollardan başvuruluyor.

Kaçak yolla bitcoin madencilik faaliyetinde bulunulduğunu anladığınız anda kesinlikle yönetime haber vermeniz gerekiyor. Aksi taktirde kişiler kaçak yollardan devasa bir kâr içine gireceklerdir.

pomeranian boo fiyatları

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu