EğitimHaberlerListeler

Üniversite Seçimi Yaparken Dikkat Edilecek Hususlar 


Üniversite birçoğumuzun hayatının en son eğitim dönemini oluşturuyor. Bu yüzden üniversite seçimi yaparken dikkat etmemiz gereken birtakım hususlar var. Bu hususların bilincinde olmak bizim için daha mutlu bir üniversite hayatı yaşamamızı sağlayacaktır. 

Üniversiteye başlayacağınız zaman okulun bitmesine daha çok var diye düşünebilirsiniz. Fakat zaman su gibi akıp gidecek bu yüzden üniversiteye başlamadan önce yapmanız gereken ilk şey üniversite bitiminde size neler sağlayıp sağlamayacağı olmalı. 

Ön yargılarınızdan ve  toplumun size dayattığı kalıplardan kurtularak öncelikle sizin mutlu olacağınız mesleği ya da bölümü seçmeniz gerekiyor. Örneğin babası doktor olan birinin aile baskısıyla tıp yazması ve kendini bu bölümü okumaya zorlaması gibi… Bu size başarı değil sadece zaman kaybıdır.

Pratik imkanlar yani iş hayatınızda kullanabileceğiniz bilgiler ve yetiler öğretebilecek bir tercih yapmalısınız. 

Yabancı dil yönünde imkanlar sunması. Bilindiği üzere son yıllarda dil bilmemek her bakımdan eksi bir şey. Bu eksi yönleri artıya çevirmek elbette ki sizin elinizde olacaktır. Eğitiminizi yabancı dil çerçevesinde alırsanız  mesleğiniz ve iş hayatınızda da bir sıfır önde olabilirsiniz. 

Sadece puanınız tutuyor diye değil de gerçekten istiyorsunuz diye bir bölüm okumak sizi daha da başarılı yapar. Bu yüzden üniversite seçimi yaparken belki de en dikkat edilecek husus kendini tanıyabilmektir. 

Kendinizi ve isteklerinizi sosyal bilimler çerçevesinde değerlendirmek isterseniz ise;

http://www.gelecegimsosyalbilimler.com/2018/.

pomeranian boo fiyatları

Serkan Kara

27 Yaşındayım ve Ankara'da yaşıyorum. ODTÜ Bilgisayar Mühendisliği bölümünden mezun oldum, genelde takip ettiğim konularda ki fikirlerimi burada yazılarımla sizlere aktarmaya çalışıyorum. Bana ulaşmak isterseniz mail adresim: Skara@lafmacun.net

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu