HaberlerPolitika

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan görevden alındı

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan Resmi Gazete’de yayımlanan Cumhurbaşkanlığı kararı ile görevden alındı. Yerine Adil Karaismailoğlu atandı.

Bugün yayımlanan Resmi Gazete’de Ulaştırma ve Altyapı Bakanı olarak görev yapan Cahit Turan’ın Cumhurbaşkanlığı kararıyla görevden alındığı ve yerine Adil Karaismailoğlu’nun atandığı açıklandı.

Resmi Gazete’deki atama kararları şu şekilde; “Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turan’ın görevine son verilmiş ve bu suretle boşalan Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığına Adil Karaismailoğlu Türkiye Cumhuriyeti Anayasasının 104 üncü ve 106’ncı maddeleri gereğince atanmıştır.”

ulaştırma bakanı görevden alındı

2018 YILINDA BELİRLENEN CUMHURBAŞKANLIĞI KABİNESİNDE İLK DEĞİŞİKLİK YAŞANDI

Ulaştırma Bakanı Mehmet Cahit Turhan’ın görevden alınmasından sonra, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile birlikte kurulan bakanlar kabinesinde ilk değişiklik yaşanmış oldu.

YENİ ULAŞTIRMA BAKANI ADİL KARAİSMAİLOĞLU KİMDİR?

Yeni Ulaştırma Bakanı olarak atanan Adil Karaismailoğlu, 19 Mayıs 1969 Trabzon doğumlu, evli ve iki çocuk babasıdır. Karadeniz Teknik Üniversitesi Makina Mühendisliği mezunu olan Karaismailoğlu, daha sonra Bahçeşehir Üniversitesi, Kentsel Sistemler ve Ulaştırma Yönetimi bölümünde yüksek lisans eğitimini tamamladı . 1995 yılında İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Müdürlüğü’nde ilk işine başlamasının ardından 1998 yılında İETT’de görev aldı. Bu süreçte İETT’de bir çok birimde mühendis ve yönetici pozisyonlarında görev almıştır.

Adil Karaismailoğlu kimdir?

Karaismailoğlu son olarak İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığında ulaşım, çevre ve teknoloji yatırımlarından sorumlu Genel Sekreter Yardımcılığı görevinde yer alıyordu.

pomeranian boo fiyatları

Bir Yorum

  1. Adamın neden görevdan alındığını anlamadım ? ani bir kararla görevinden alında neden ?

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu