EDİTÖR BAŞVURU
Gezi RehberiListeler

Ukrayna Vatandaşlığı Nasıl Alınır?

Bir Egzotik Ülke: Ukrayna!

Ukrayna, uzun yıllar boyunca Rusya etkisinde kalıp, Rus milletinden çok çile çekmiş bir ülkedir. Bu sıkıntılara rağmen her sene ilerlemesi devam etmekte ve turizm için birçok insanın tercih noktalarından biri oluyor. Özellikle ülkemizde, Rus, Ukraynalı ve Slav ülkelerine karşı ayrı bir sevgi bulunduğundan dolayı birçok kişi Ukrayna Vatandaşlığı Nasıl Alırım tarzı bir soru sormaktadır. Bu sorunun cevabı ise oldukça basittir. Ukrayna vatandaşı olabilmek için iki yöntem vardır. Bu yöntemlerden biri evlilik yolu ile vatandaşlık, diğer yol ise iş kurarak ve ticaret yaparak vatandaşlık almaktır.

Evlilik Yolu ile Vatandaşlık Almak

Evlilik yolu ile vatandaşlık almaya karar verdiyseniz, öncelikle Ukraynalı biri ile evlenmeniz gerekmektedir. Evlendikten sonra Ukrayna’ya D tipi Vize ile giriş yapmalısınız. Bu giriş işlemi ardından Türkiye’den evliliğinize dair belgeleri istemelisiniz. Gelen belgeleri noter yeminli tercüman ile tercüme ettirdikten sonra Yabancılar Şube Müdürlüğüne teslim edin.

Hazırlayıp teslim ettiğiniz belgeler eğer kabul görürse 1 yıl boyunca oturma izni alacaksınız. Aldığınız 1 yıllık oturum izni süresi boyunca bir adet dil sertifikası edinmeniz gerekmektedir. 1 yılı başarı ile gerçekleştirirseniz kalan 2 senelik sürecide başarılı bir şekilde geçirmeniz gerektirmektedir. Böylece sizi mülakata çağıracaklar. Yasalar ve Kanunlar ile ilgili sorular, Ukrayna tarihi ile ilgili soruları cevaplamanız gerekiyor. Bunları doğru cevaplarsanız ve heyet uygun görürse vatandaşlık başvurunuz kabul olmuş oluyor.

Ticaret Yolu ile Vatandaşlık Almak

Ukrayna’da yatırım yapmak isteyenler için vatandaşlık şansı bulunmaktadır. Eğer yatırım yapacaksanız ve banka hesabınızda sermaye olarak 100.000 dolar gösterebildiğiniz zaman sınırsız oturum izni alabiliyorsunuz. Böyle bir durumda  5 sene boyunca başarılı bir şekilde işletmenizi işletirseniz eğer, ikametiniz konusunda bir sıkıntı yaşanmadığı takdirde vatandaşlık hakkını kazanıyorsunuz.

pomeranian boo fiyatları

Sevda Öztürk

1990 Antalya doğumluyum, magazin, sinema haberlerini yakından takip eder, onlar hakkında güncel haberler ve içerikler yayınlıyorum. Sozturk@gmail.com adresinden tarafıma ulaşabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu