HaberlerListelerTeknoloji

Ucuz fiyatlı Pixel telefonların teknik özellikleri ortaya çıktı


Google Pixel akıllı telefon serisiyle android kullanıcıların dikkatini çekmiş ve küçükte olsa kendisine akıllı telefon pazarında nispeten küçükte olsa bir pazar payı almıştı. Özellikle kamera tarafında çok ilerleyen Pixel serisi telefonların bu yıl yeni versiyonların yanında orta sınıfa hitap eden Google Pixel 3 Lite ve Pixel 3 Lite XL olarak adlandırılacağı söyleniyordu. 

Son çıkan haberlerde ise bu telefonların isimlerinin Pixel 3a ve 3a XL olacağı belirtildi.  Mobil dünyanın güvenilir kaynaklarından 9To5Google’da çıkan haberlerde yeni çıkacak cihazın teknik özellikleri de ortaya çıktı.  Buna göre;

Pixel 3a 5.6 inç, Pixel 3a XL ise 6 inç ekran ile çıkacak. Cihazların hepsinde Google asistant ve eSIM uyumlu olarak gelecek. 64 GB depolama alanı ve USB Type-C bağlantı noktasıyla birlikte 18W hızlı şarjda yer alıyor.

İki telefon arasındaki farklar henüz boyutlarının haricinde bilinmiyor, fakat detaylarda küçük olan telefonun 2220 x 1080 piksel çözünürlüğünde  OLED ekran kullanılacak cihaz Snapdragon 670 yonga setinden güç alacak. 4 GB RAM, 8 MP sefie kamerası ve 12 MP ana kamera yer alacak cihazla çekilen fotoğraflar ise en az Pixel 3 kalitesinde olacak.  Fakat çekilen fotoğrafın telefon tarafından işlenmesi biraz daha uzun sürecek. 

Piyasaya çıkış tarihi henüz belli olmayan modellerin yakın zamanda raflarda yerini alacağını söyleyebiliriz. Fiyat konusunda ise Pixel 3’ün yarı fiyatı civarında bir etikete sahip olacak.

pomeranian boo fiyatları

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu