Haberlerİlginç HaberlerSpor

Uçan Kaykayıyla Manş Denizini Geçti

 

Uçan kaykayın mucidi Fransız Franky Zapata, kendi tasarladığı uçan kaykayı ile bir deneme yapmaya karar verdi ve ekibini kurdu. Denemesini Manş denizindeki Dover Boğazı’nı uçarak geçmek olarak belirledi. Dover boğazı Fransa ile İngiltere’yi ayıran 35 km lik bir boğaz.

İlgili Makaleler

Zapata, Fransa’daki Sangatte kentinden yerel saatle 06.17’de uçan kaykayı ile havalandı. 06.39 ‘da yani tam 22 dakika sonra uçarak İngiltere’nin Saint Margaret Koyu’na ulaştı.

Yaklaşık 35 kilometrelik uçuşunu kendi tasarladığı uçan kaykayı ile yapan Zapata yakıtını sırtında taşıyor. Uçan kaykayının yakıtı kerosen olan Zapata bu denemesini ilk olarak 25 Temmuzda yapmıştı ancak yakıt ikmali yapmak için inerken dengesini kaybederek denize düştüğü için ilk denemesi başarısız olmuştu. Ancak uçan kaykayına ve kendisine güvenen Zapata ikinci denemesinde başarılı oldu ve uçarak hem ülke değiştirdi hemde boğazı geçti.

pomeranian boo fiyatları

Serap Yılmaz

2010 yılında haber sitelerinde editörlük kariyerine başladım ve zamanla yolum Lafmacun.Net ile kesişti. Magazin ve ünlüleri yakından takip eden yazar, Türkiye ve dünya gündeminde yaşanan magazinsel olayları Lafmacun.net okurlarına aktarıyor. Bana ulaşmak için: Syilmaz@lafmacun.net adresine mail atabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu