Haberler

Uçakta Dünyaya Gözlerini Açan Bebek


Doktor kocasının ve kabin ekibinin yardımıyla uçak havalandıktan 3 saat sonra sancıları başladı ve bebeğini dünayaya getirdi. Anne ve bebeğin sağlık durumu iyi, uçağın İstanbul’a inişinin ardından hastanede de muanesi yapılan anne bebek çok mutlu. Yerden 13 bin metrede dünyaya gözlerini açan bebeğin cinsiyeti erkek. ‘Bennel’ adı verilen bebek sağlıklı bir şekilde ailesi ile beraber. 

Uçağın kokpit ve kabin ekibi doğumu başlayan kadın yolcuya ellerinden gelen yardımı yaptıklarını iletirken kendileri içinde güzel bir anı olduğunu söylediler. Kabin amiri Fatma Akyüz, “Uçağa 144 yolcumuzla bindik, 145 yolcu ile indik.” dedi.

Doğum sancılarının başlaması üzerine doktor olan eşi ve kabin ekibi uçağı doğuma uygun hale getirmeye çalıştı. Uçağın arkasındaki bölüm ‘izole’ edildi. Öncelikle kuleden iniş için öncelik istendi fakat anne ve bebeğin sağlık durumları iyi olunca kaptan pilot uçuşa devam etme kararı verdi. Türkiye hava snırlarına girdiklerinde Atatürk Havalimanı Kulesi ile irtibata geçildi ve doktor ve ambulans talep edildi. 

Uçakta bebeğine kavuşan anne kucağındaki bebeğiyle uçaktan indi. Sağlık ekipleri ile beraber ambulansla özel bir hastaneye sevk edildi ve sağlık kontrolleri yapıldı. Uçaktan inen baba Mıchoukayembe’nin heyecanlı olduğu görüldü, aynı zamanda da tebrikleri kabul etti. Demokratik Kongolu aile’nin İstanbul’dan sonra yine THY’nin tarifeli seferiyle ABD’ye gidecekleri öğrenildi.pomeranian boo fiyatları

Ömer Gül

Kocaeli Üniversitesi Halkla ilişkiler bölümünden mezunum. Türkiye genelinde yaşanan olayları takip ederim, aynı zamanda teknolojik gelişmeler ve magazin dünyasıyla ilgili konularda yazmayı da seviyorum. Tarafıma Ogul@gmail.com mail adresimden ulaşabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu