EDİTÖR BAŞVURU
HaberlerListeler

Ubisoft, bir süreliğine Assasins Creed’i ücretsiz yaptı

Ubisoft, bir süreliğine Assasins Creed'i ücretsiz yaptı

En çok oynanan bilgisayar oyunlarından birisi olan Assasins Creed oyununun yapımcı şirketi Ubisoft, Notre Dame Katedral’inde çıkan yangın sebebiyle bir jest yaptı. Bilgisayardan oynayan oyunculara özel olmak üzere bir süreliğine ücretsiz yapılan oyun büyük ilgi görüyor. Oyuncuların Assasins Creed Unity’de bulunan Katedrali ziyaret edebilmesi amacıyla böyle bir adım atıldığını açıklayan yetkililer, ayrıca kampanyanın kaçırılmaması gerektiğini açıkladı.

Dünya genelinde özellikle Hristiyanlar tarafından büyük bir öneme sahip olan Notre Dame Katedral’inde çıkan yangın nedeniyle yetkililere birçok şirketten yardım gelmekteydi. Bu konuda atılan en son adımlardan birisi de Ubisoft şirketinden oldu. Assasins Creed Unity’i bir süreliğine ücretsiz yapan şirket, bu sayede oyuncuların Notre Dame Katedrali’ni görmesini hedefliyor.

Kendi ülkesinde yaşanan bu olayı göz ardı etmeyen şirkete özellikle sosyal medya üzerinden tebrik mesajları yağdı.

“Tüm oyuncularımıza Notre Dame Katedrali’nin görkemini ve güzelliğini deneyimleme şansı vermek istiyoruz” şeklinde açıklama yapan Ubisoft, oyunu 25 Nisan Perşembe gününe kadar ücretsiz olarak satın alabileceğimizi duyurdu. 

Dünya genelinde milyonlarca oyuncuyu bünyesinde barındıran Assasins Creed serisinde böyle bir adım atılması şirkete de gayet olumlu geri dönüşler sağlamış oldu. Sosyal sorumluluk kapsamına dahil edebileceğimiz böylesine bir olayda Ubisoft şirketinin sessiz kalmamış olması onların ne denli vicdanlı bir yönetim anlayışı içinde olduğunu da kanıtlar nitelikte.

İlginiz Çekebilir

Martin Luther King

Martin Luther King, Jr., Afrikalı-Amerikalı Baptist papaz ve Amerikan yurttaş hakları hareketi önderi. Dünya genelinde şiddet karşıtı ve ırksal eşitlik görüşleriyle tanınmaktadır ve 1964 yılında Nobel Barış Ödülü'nü kazanmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu