HaberlerListeler

Uber tren ve otobüs bileti satmaya başlayacak

Ülkemizde kısa bir süre önce hakkında alınan kararlar nedeniyle gündeme gelen Uber büyümek için yeni adımlar atmaya devam ediyor. Şirket yetkilileri tarafından yapılan açıklamalara göre yakın zaman içerisinde dünya genelinde tren ve otobüs bileti satışlarına başlanacak. Uber uygulamasını indiren müşteriler de uygulama içerisinden kolayca tren ve otobüs biletlerini alabilecekler. Daha sonrasında da yapmaları gereken tek şey trene veya otobüse binmeden önce barkod sistemiyle biletlerini okutmak. Daha sonrasında biletini gerekli noktalardan almış gibi seyahat edebilecekler.

Uber sürücüleri ve taksiciler arasında çıkan tartışmalar nedeniyle faaliyetlerini ülkemizde kısıtlayan şirket, bundan sonra yeni bir atılımla müşterileri önüne geliyor. Ancak şirketin almış olduğu bu yeni karar Uber sürücülerini kızdıracak cinsten. Şirketin müşterileri daha da toplu taşımaya yönlendirildiğini düşünen sürücüler bir an önce bu karardan vazgeçilmesi gerektiğini savunuyor. Amerika Birleşik Devletleri Denver’da tren ve otobüs bileti satışlarını test etmeye başlayan şirketin müşterilerden almış olduğu geri dönüşler olumlu gibi görünüyor, ancak bunu sürücüler için söylemek zor.

Ülkemizde de özellikle artık turistik bir seyahat haline gelen Doğu Ekspresi için biletlerin de satılacağını düşünürsek gayet olumlu dönüşleri olabilir gibi görünüyor. Ancak uygulamanın dünya genelinde ne zaman uygulanmaya başlanacağı henüz belirsiz. Bu yüzden bir süre daha sabretmek gerekiyor.

pomeranian boo fiyatları

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu