Ekonomi ve FinansHaberler

Türkiye’nin İlk BitCoin ATM’si Kuruldu

Donanimhaber.com

Kripto para piyasanının en önemli adımlarından birisi bu paraların hemen çekilebilmesini sağlayan kripto para ATM’leri oldu. Ülkemizde de bununla ilgili ilk adım City’s Nişantaşı AVM’de atıldı ve BitCoin para çekme makinesi kullanıma sunuldu. 

Nakit para çekilebilecek

ATM’nin ismi Bitcoin ATM’si olarak adlandırılıyor fakat bu makine üzerinden Koineks borsasında işlem gören bütün kripto paralar için alım satım işlemi yapılabiliyor ve nakit çekilebiliyor. Koineks borsası tarafından eklenen ilk bitcoin ATM’sinin devamı gelecekmi göreceğiz.

Bu ATM üzerinden sadece para çekme işlemi yapılmıyor, onun yanıda aktif borsa platformu üzerinde yaptığınız bütün işlemlerin hepsini burada da yapabiliyorsunuz. Tabi en büyük avantajı hesabınızdaki coinleri nakit par alarak çekebiliyorsunuz. Daha önceden bu işlem için bir çok adımın ardından bankaya transfer edilmesi bekleniyordu.

Para çekme işleminin haricinde nakit paranızı yatırarak cihaz üzerinden istediğiniz kripto parayı satın alma imkanı da kullanıcılara sunuluyor. Bu işlemleri yapabilmeniz için tek yapmanız gereken kionekste kayıtlı cep telefonu numaranızı ve telefonunuza gelen doğrulama kodunu cihaza giriyorsunuz.

Para çekim işleminde şimdilik üst limit olarak 500 TL belirlenmiş ve işlemin tamamı bir kaç dakka sürebileceği belirtiliyor.

pomeranian boo fiyatları

Ömer Gül

Kocaeli Üniversitesi Halkla ilişkiler bölümünden mezunum. Türkiye genelinde yaşanan olayları takip ederim, aynı zamanda teknolojik gelişmeler ve magazin dünyasıyla ilgili konularda yazmayı da seviyorum. Tarafıma Ogul@gmail.com mail adresimden ulaşabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu