HaberlerTürkiye

Türkiye’de Yaşanan Acının Haritası: 76 İl 504 Şehit

Türkiye Şehit Haritası

Türkiye Şehit Haritası

Türkiye’nin şehit haritası ve illere göre şehit sayıları

Hükumet in pkk’yı bitirme planlarından biri olarak yapılan Çözüm süreci projesi 7 Haziran 2015 seçimleri ardından Hdp’nin barajı geçmesi ve 80 millet vekili çıkartmasının ardından Cumhurbaşkanı Syn Recep Tayyip Erdoğan’ın çözüm süreci buzdolabına kaldırılmıştır. Hdp ve Pkk bizi kandırdı lafıyla tamamen iptal edilmiş ve çözüm süreci süresince başta güneydoğu olmak üzere Türkiye’nin çeşitli yerlerinde şehirlere yerleşen ve buraları cephanelik haline gitiren pkk ile çatışmalar başlamıştır.

Başta Hakkari, Diyarbakır, Mardin ve Şırnak olmak üzere çeşitli illerde şiddetli çatışmalar yaşanmıştır. Çözüm süreci süresince kendilerine müdahale edilmeyen terör örgütü üyeleri ve yandaşları yığınak yaptıkları silahları ve patlayıcıları gün yüzüne çıkartarak emniyet güçlerine karşı kullanmaya başlamışlardır.

Sadece son bir hafta içerisinde Nusaybin’de 3, Van’da 2 ve Şırnak’ta 1 olmak üzere 6 güvenlik gücü şehit olmuştur.

Genel toplamda ise 7 Haziran 2015’ten günümüze kadar polis, asker ve koruculardan tam 504 vatandaşımız şehit edilmiştir.

Yeni Hayatı’ın yaptığı araştırmalara göre 11 ayda 504 şehit sayısına dün Çukurca ve Kırklareli’nde şehit olan 8 askerimiz eklenmiştir.

Şuana kadar en çok şehit verilen ilimiz herkes tarafından adı hendek operasyonları olarak bilinen Nusaybin’de hendekleri kapatmak için başlatılan Mardin’de olmuş ve bugüne kadar 86 şehit haberi alınmıştır.

Türkiye’ye genelinde ise en çok şehit acısı yaşayan il 58 şehitle Ankara’dır. Ankara’yı Adana 33, Kahramanmaraş 22, Konya 16, Hatay 15, İstanbul 12 ve Manisa 13 şehit acısıyla takip etmektedir.

Yeni Hayat

Pkk operasyonları

Pkk operasyonları

çözüm süreci şehit sayısı

çözüm süreci şehit sayısı

Cizre Hendek Haritası

Cizre Hendek Haritası

Polis Özel Harekat

Polis Özel Harekat

Sokaklarda Barikatlar

Sokaklarda Barikatlar

Türk Askeri

Türk Askeri


Ele geçirilen pkk cephanesi

Ele geçirilen pkk cephanesi


pomeranian boo fiyatları

Serap Yılmaz

2010 yılında haber sitelerinde editörlük kariyerine başladım ve zamanla yolum Lafmacun.Net ile kesişti. Magazin ve ünlüleri yakından takip eden yazar, Türkiye ve dünya gündeminde yaşanan magazinsel olayları Lafmacun.net okurlarına aktarıyor. Bana ulaşmak için: Syilmaz@lafmacun.net adresine mail atabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu