EDİTÖR BAŞVURU
İlginç Bilgiler

Türkiye’de ve Dünyada İlluminati Gerçeği

Illuminati Latince kökenli bir kelimedir ve aydın ve eğitimli kişiler için kullanılmaktadır. Örgüt anlamında isim ilk defa 1776 tarihinde kullanılmaya başlanmıştır. Örgütün kurulma tarihi de aynı tarihtir. Bu örgütün kurulduğu döneme bakılacak olursa reform hareketlerinin en yoğun yaşandığı dönemlere denk geldiği anlaşılacaktır. Bizler de sizlere İlluminati gerçekleri ile ilgili 10 başlıkta bilgiler derledik. İşte Türkiye’de ve dünyada İlluminati gerçeği.

1. Adam Weishaupt İlluminati’yi Kurdu

Adam Weishaupt İlluminati’yi Kurdu

Örgütün kurucusu olarak gösterilen Adam Weishaupt, İngolstadt Üniversitesinde Profesördür. Akademik kariyerini ise kilise hukuku alnında geliştirmiştir. Bazı kaynaklar bu kişinin iyi anlaştığı 5 insanla İlluminati örgütünü kurduğu yönünde bilgi vermektedir.

2. İlluminati Örgütünün Temel Amacı

İlluminati Örgütünün Temel Amacı

Her düşünce aslında kendisinin diktatörüdür. İlluminati örgütünün de kendine has öğretileri bulunmaktadır. Örgütün temel amacının ise dinlerin insanlık üzerindeki baskısını ortadan kaldırmak olduğu ifade ediliyor. Kadın ve erkek eşitliğine dayanan bir anlayış benimsemekte ve bilimsel temelli inançlara yönelmeyi kendilerine hedef olarak belirlemektedir. Bir gün tüm insanlığı bu inanç etrafında toplayacaklarına inanan örgüt mensupları, dünya üzerinde hakim olan devletlerin baskıcı bir yaklaşım benimsemelerine karşı çıkmakta ve güçlerini ellerinden almayı hedeflemektedir.

3. İlluminati Gerçeği

İlluminati Gerçeği

İlluminati örgütünün kurucusu Weishaupt, örgüte ismi henüz verilmemişken isminin Perfectibilists olmasını istemiştir. Daha sonra ise kelime anlamı nedeniyle İlluminati’nin kendilerine daha uygun olacağına karar vermişler. Örgüt ismi bir çok kesim tarafından Baveryan İlluminati olarak anılmaktadır. Bu örgütün etki yarattığı akım içinse araştırmacılar İlluminizm ismi verilmektedir.

4. Karl Theodor İlluminati Örgütünün İkinci Lideri

Karl Theodor İlluminati

İlluminati’nin yöneticisi 1777 yılında değişti. Yeni lider Karl Theodor, örgütün başına geçtikten sonra radikal kararlar aldı. İlluminati örgütüne ait bir çok cemiyeti kapatma kararı alan Theodor, Baveryan Hükümetinin de baskısı ile faaliyetlerinin tamamını bitirmek zorunda kaldı. 1785 hükumetin yayımladığı bildirge sonrası İlluminati’nin açık olan tüm faaliyetleri durduruldu ve yazışmalar dahil tüm örgüt dokümanlarına el konuldu.

İlluminati örgütüne karşı uygulanan yaptırımlar ve zorlamalar görünürde örgütü bitirmiş gibi anlaşılsa da durum hiçte öyle olmayabilir. Hala bir çok makalenin ve araştırmanın konusu olan bu örgüt, bir çok araştırmacıya göre yer altına indiği ifade edilmektedir. Yani gizli bir şekilde faaliyetlerine devam ettiği tahmin edilen İlluminati, tüm dünyada etkili ve ülkeleri şekillendirme dahil bir çok faaliyette baş rol oynadığına inanılıyor.

İlluminati bir topluluk olarak günümüzde hala yeni üyeler kazandığı bu bu sayının milyonları bulduğu ifade ediliyor. Sadece tek bir örgüt gibi olmadığı ve onlarca kolu olduğu tahmin edilirse ortaya çıkacak rakam gerçekten ürkütücüdür. Dolayısıyla dünya ülkelerine şekil verdiğine inanılan bir örgütün sıradan bir örgüt olduğuna inanmak büyük bir yanılgı olacaktır.

5. İlluminati Örgütünde Hegel Etkisi

İlluminati Örgütünde Hegel Etkisi

Dünyaca ünlü bir çok bilim adamı ve filozofun üye olduğu bu örgüt, ütopya diyebileceğimiz bir dünya hayalini kurmaktadır. Bu bilim insanlarının içerisinde örgüt için en etkili isim şüphesiz ki Hegel‘dir. Öyle ki grubun atacağı adımları dayandırdığı temel ilkeler ve kurallar onun öğretilerine dayanıyor. Yazdığı tezler ve anti tezler ile örgüte rehberlik yaptığı ifade ediliyor.

6. İlluminati İtalya’da Neden Daha Aktifti

lluminati İtalya’da Neden Daha Aktift

İlluminati temel öğretilerinde dinin getirdiği aşılmaz yargıları kırmaktı. Bu nedenle de dini merkez olarak görülen ülkeleri kendine hedef olarak belirlemişti. Özellikle İtalya dini temeller üzerine kurulu olan bir ülkeydi. Bu nedenle İlluminatinin ilk hedeflerinden biri İtalya olmuştur.

Katolik kiliselerinin Rönesans sanatçılarını pek sevildiği söylenemezdi. Anca bu sanatçılar İlluminati örgütüne üye olmaya başladı. Dolayısıyla bu durum Katolikleri İlluminatinin üzerine gelmesini sağladı ve aralarında adeta savaş başladı. İlluminati’nin bu durumu isteyerek yaptığı düşünülüyor. Bu sayede kiliseye ulaşabilecek ve öğretilerini onlara kabul ettirebilecektir.

7. İlluminati İstediği Kişiyi Star Yapıyor

İlluminati ünlüler

İlluminati, yakından tanıdığımız bir çok kişiyi dünyaca üne kavuşturan bir örgüttür. Öyle ki bir çok sanatçı bu durumu televizyon kanallarında açıkça ifade edebiliyor. Yakın yıllarda Beyonce yaptığı açıklamada İllumminati’yi eşi Jay-Z aracılığı ile keşfettiğini itiraf etti. Dolayısıyla bu durum örgütün sanat alanında da ne kadar büyük bir örgütlenmeye gittiğini gösteriyor.

8. İlluminati’ye Üye Olan Ünlüler

İlluminati’ye Üye Olan Ünlüler

İllüminati günümüzde de hala aktif olduğu düşünülüyor. Öyle ki ona üye olduğu ifade edilen dünya çapında onlarca sanatçı ve şair dahi bulunuyor. Üstelik bunların içerisinde Türk sanatçılar da bulunuyor. Başlıca sanatçılar, yazarlar ve şairler geçmişten günümüze şunlardır :

 • Johann Wolfgang Von Goethe,
 • Franz Xaver Von Zwack,
 • Dük Ferdinand,
 • Gotha ve Weimar dükleri,
 • Kanye West,
 • Johann Gottfried Herder,
 • Eminem,
 • Kim Kardashian,
 • Beyonce,
 • Lady Gaga,
 • Kety Perry,
 • Lady Gaga,
 • Arnold Schwazenegger,
 • Madonna,
 • Rihanna,
 • Justin Bieber,
 • Quentin Tarantino ve daha bir çok ünlü isimin İlluminatiye üye olduğu ifade ediliyor. Bir çok internet sitesinde ifade edildiğine göre Türk sanatçılar içerisinden de bu örgüte üye oldukları yönünde, bir çok iddia bulunmaktadır. Özellikle İlluminati simgelerinin ön plana çıktığı şarkı klipleri nedeniyle bu tahminler ifade ediliyor.

Bir çok Türk sanatçının da İlluminati üyesi olduğu 18.10.2014 tarihinde a haberde ve radikal internet sitelerinde iddia ediliyor. Bu iddialar tamamen tahminden ibaret olsa da bu örgüt hakkında ifade edilen deliller, hiç de azımsanacak boyutta değildir. Amacımız ülkemizin nadide sanatçılarını kötülemek değildir. Bu tür haberlerin tamamen zayıf bir tahmin olduğu unutulmamalıdır. Sadece kliplerde kullanılan simgelerle insanlar örgüt üyesi gibi gösterilemez.

9. İlluminati’de Tek Göz Ne Anlama Geliyor?

İlluminati örgütü bir çok simge kullanmaktadır. Ancak bunların içerisinde hiç şüphesiz en dikkat çekici olanı tek göz simgesidir. Bu simge Örgütün yönetici kadrosunu temsil etmektedir. Söylentilere göre üçgenin en tepesinde, 10 kişilik yönetici kadrosu görev yapmaktadır. Onların altında ise 300 kişilik bir ekip gelen emirleri uygulamaktadır.

10. İlluminati’yi Kimler Yönetiyor?

İlluminati’yi Kimler Yönetiyor

İlluminati’yi yöneten kişiler tahmin ettiğiniz gibi dünyanın en zengin aileleridir. Bu aileler her ülkeden gönderilen bir temsilci ile temsil ediliyor. Üye olan ailelerin ülkeleri ve sayıları şun şekildedir;

 • Fransa’dan 3 kişi,
 • ABD’den 2 kişi,
 • Kanada 1 kişi,
 • Avusturya 1 kişi,
 • İngiltere 1 kişi,
 • İspanya 1 kişi,
 • Güney Afrika 1 kişi şeklindedir. Bu ülkelerden gelen aileler ise Oppenheimer, Mitsubishi, Rockefeller, Rotschild gibi zenginliği uluslar arası bir boyut kazanmış ailelerdir.

11. İlluminati Kimlerden Güç Alır?

İlluminati dünyanın en zengin ve güçlü kişilerinden destek almaktadır. Devasa yatırım yapan kişilerden siyasi liderlere hemen her kesimden destek verildiği ifade ediliyor. Shell, Bp, Exxon Mibile vb bir çok şirketin doğrudan destek verdiği belirtiliyor. Ayrıca medyayı da kontrol ettiği söylenen İlluminati örgütü,dünya tarihinde emsali görülmemiş bir kontrol mekanizması ile dünyayı algılarla yönettiği ifade ediliyor.

12. Ek Bilgi : İlluminati’deki Tek Göz Deccal Mi?

Deccal kim sorusu bir çok din uzmanının araştırma konusu olmuştur. Ahir zamanda gelecek olan ve tüm dünyada kaosa ve katliamlara neden olacak olan bir kişiden bahsedilmektedir. Bir çok din alimine göre ise bunun bir kişi değil de, fikir akımı olabileceği ifade ediliyor. Bu düşüncede olan kişileri destekler nitelikte bir çok örgüt bulunmaktadır.

Deccal’in özelliklerine çok benzeyen hatta birebir örtüşen tasvirler adeta tam uymaktadır. İlluminati örgütü de bir nevi deccal olarak ifade ediliyor. Örneğin bu örgütün en meşhur simgesi olan tek göz simgesi, rivayetlerde geçen Deccal’in tek gözlü olacağı ifadesi ile örtüşmektedir. Bu ve buna benzer bir çok özellik İlluminati ile bağdaşıyor.

İlluminati örgütü dünyadaki kaosun planlayıcısı olarak anlatılıyor. Hatta yakın zamanda dünya üzerinde gerçekleşen büyük çaplı terör saldırılarının dahi bu örgüt tarafından planlandığı ifade ediliyor. Örneğin Amerika’da ikiz kulelere yapılan uçak saldırısının tamamıyla kurgu olduğu ve bunun da İlluminati tarafından yapıldığı iddia ediliyor.

Amaç ise yeni dünya düzenini kurmak. Yıllar önce dillendirilen bu gerçeklerin günümüzde birebir gerçekleşmesi, bu örgüt veya başka bir örgüt tarafından kesinlikle uygulamaya konulduğunu gösteriyor. Yani dünyada kaynağı belli olan ancak göremediğimiz bir güç kaostan beslenerek yeni düzenler ortaya koyuyor.

Bu yazımızda sizlere İlluminati örgütü hakkında bilgiler derledik. Bu bilgileri derlerken bir çok internet sitesinde karşılaştırma yaptık ve bir sonuç ortaya koydur. Yararlandığımız kaynaklar internet sitesidir ve bunlar Radikal, ahaber, paratic, onedio, komplohaber internet siteleridir. Sizlerde İlluminati örgütü ile ilgili dikkat çekici bilgilerle karşılaştıysanız bizimle paylaşmanızdan memnuniyet duyarız. Soru ve görüşleriniz için yorum kısmını kullanabilirsiniz.

İlginiz Çekebilir

Serkan Kara

27 Yaşındayım ve Ankara'da yaşıyorum. ODTÜ Bilgisayar Mühendisliği bölümünden mezun oldum, genelde takip ettiğim konularda ki fikirlerimi burada yazılarımla sizlere aktarmaya çalışıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu