Komedi - EğlenceListeler

Türkiye’de mutlaka karşılaşacağınız insan tipleri

Ülkemizde çok farklı insan tiplerinde karşılaşmanız olasıdır. Çoğumuza “ben de böyle birini tanıyorum” dedirten tipler vardır.

Ülkemiz farklı insan tipolojileriyle her an karşılaşabildiğimiz, bu alanda kendine özgü zenginliği olan bir ülke. İşte hepimizin “ben de tam bunun gibi birini tanıyorum” diyeceği insan tipleri.

Ortamlarda amatör Cem Yılmaz olmaya soyunan konuşkan delikanlı

Genelde rahat ve hatta kimi zaman laubali tavırlarıyla dikkat çeken bu beyler, maalesef her zaman hedefleri kadar komik olmazlar. Ama ara sıra gülünç olmayı başarırlar. Cem Yılmaz’ın siyah giysileri ve kendi artık terk etse de o stilize top sakalı bu arkadaşlar katında hep modadır. Ortamda karşı cins yoğunluğu varsa daha bir espritüel kesilen bu gençlerden yakınlarımızda bir tane mutlaka vardır.

Kahvehane teknik direktörü

Kahvelerin ve erkeklerin yoğun bulunduğu diğer bilumum mekanın sık rastlanan simalarıdırlar. Bırakın Türkiye ligini, Mourinho’nun ilk 11 tercihlerini bile eleştirirler. Futbol dünyasının keşfedemediği, değerleri anlaşılman ve kahve köşesinde vakit dolduran bu beyler genelde orta yaşlı amcalardır. Emekliliklerinden sonra ikinci bir mesleğe her an atılacakmış gibi bir halleri vardır.

Kraldan çok kralcı

Aklımızda genelde hastane girişindeki bekçiler veya hastabakıcılar olarak yer etmiş örnekleri vardır. “Yassah hemşerim” diye küçük bir başvuruyu, soru sormayı bile güçleştirmede üstlerine yoktur. Oysa kazara baş hekim oradan geçse bir çırpıda vatandaşın derdine derman olma, en azından çözüm sunma ihtimali vardır.

Gerçek hayattaki kel Mahmut

Hababam sınıfının ceberut görünümlü idealist müdürüdür kel Mahmut. Okul sıralarında, o dönem kendilerine çok kızdığımız, ama sonra iyi ki hayatımıza girmiş dediğimiz Kel Mahmut tarzı öğretmenlerimiz olmuştur. Bazen bir apartmanda, bazen geniş bir ailede bir kel Mahmut’a rastlarsınız. İlk başta çok sempatik gelmezler ama sağduyunun sesidir kel Mahmut, bunu fark edince kızamazsınız.

Balkondaki dedektif teyze

Mahalledeki ev hanımları arasında karşılığı olan tiplerden biridir. Tüm gün evdedir genelde ve kendine gözlem mekanı olarak balkonu ya da pencereyi seçer. Gelen geçen kendisi tarafından itinayla süzülür. Gerektiğinde dedikodu malzemesi olarak kabul günlerinde gündeme getirilir. 

pomeranian boo fiyatları

Serap Yılmaz

2010 yılında haber sitelerinde editörlük kariyerine başladım ve zamanla yolum Lafmacun.Net ile kesişti. Magazin ve ünlüleri yakından takip eden yazar, Türkiye ve dünya gündeminde yaşanan magazinsel olayları Lafmacun.net okurlarına aktarıyor. Bana ulaşmak için: Syilmaz@lafmacun.net adresine mail atabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu