HaberlerTürkiye

Türkiye Taşkömürü kura sonuçları açıklandı mı? Kura ne zaman yapılacak?

Türkiye Taşkömürü Kurumu'na alınacak 1000 personel için kuralar çekildi. İşçi alımı için Türkiye Taşkömürü Kurumu'na başvuruda bulunan onbinlerce kişi kura sonuçlarını bekliyor. Karabük ve Bartında yapılan kura çekilişi tamamlandı. TTK kura sonuçları ne zaman açıklanacak?

Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) toplamda alacağı 1000 personel için başvuruları almıştı. Personel alımı için verilen ilanda Zonguldak’ta 700 kişi, Bartın’da 200 kişi ve Karabükte’de 100 kişi işe alınacağı belirtilmişti. İş için başvuruda bulunan onbinlerce aday kura sonuçlarını merakla bekliyor.

TTK kura sonuçlarını açıkladı mı? ve diğer konulardaki detaylar yazımızda.

TTK KURA SONUÇLARI AÇIKLANDI MI?

Türkiye Taşkömürü Kurumu kura çekilişinin 02 ve 03 Mart 2019 tarihinlerinde yapılacağını belirtmişti.

Zongukdak’ta işe alınacak 700 personel için çekiliş Zonguldak Site (Bahçelievler) Spor salonunda, 02-03 Mart tarihlerinde saat 10.00’da yapılacak.

Barın’ta işe alınacak 200 personel için çekiliş Bartın Kültür Merkezinde, 02-03 Mart tarihlerinde saat 10.00’da yapılacak.

Karabük’te işe alınacak 100 personel için çekiliş arabük Nikah salonunda, 02-03 Mart tarihlerinde saat 10.00’da yapılacak.

Noter huzunda ve halka açık olarak yapılacak kura sonuçları ise Türkiye Taşkömürü Kurumu‘nun resmi internet sitesinde yer alacak ve aynı zamanda sitemizde de sonuçlar yayınlacak.

Sonuçları takip etmek için : http://www.taskomuru.gov.tr/ internet sitesinide ziyaret edebilirsiniz.

TÜRKİYE TAŞKÖMÜRÜ KURUMU’NDAN KURA İLE İLGİLİ ÖNEMLİ AÇIKLAMA YAPILDI

Kura çekilişlerinin tamamlanmasından sonra kurada asıl olmak hakkını kazanan adayların neler yapması gerektiğiyle ilgili açıklama yapıldı. Yapılan o açıklamada;

“Kura çekimi sonucunda ASIL olarak belirlenen adaylar; Kurumumuzca sevk edilecekleri hastaneler tarafından TTK Beden Gücü Yönergesinin hükümlerine göre yapılacak olan sağlık muayeneleri sonucunda alacakları “Yeraltında pano-ayak üretim işçiliği sanatında çalışır” kararlı İlk İşe Giriş Sağlık Raporlarını almalarına müteakip işe başlatılacak olup, “çalışır” kararı alamayan adayların yerine ise YEDEK adaylar sıra ile çağrılarak hastaneye sevk edileceklerdir.” dendi.

pomeranian boo fiyatları

Serap Yılmaz

2010 yılında haber sitelerinde editörlük kariyerine başladım ve zamanla yolum Lafmacun.Net ile kesişti. Magazin ve ünlüleri yakından takip eden yazar, Türkiye ve dünya gündeminde yaşanan magazinsel olayları Lafmacun.net okurlarına aktarıyor. Bana ulaşmak için: Syilmaz@lafmacun.net adresine mail atabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu