HaberlerListeler

Turkcell’in Arama Motoru Yaani, Navigasyon ve E-posta servisini hizmete sokmaya hazırlanıyor

Turkcell, tarafından 2017 yılında kullanıma açılan yerli arama motorumuz Yaani, yayına girdiği  ilk günden bugüne kadar hızla büyümeye devam ediyor. Yayınladığı ilgi çekici reklam kampanyalarıyla büyümeye çalışan Yaani arama motoru üzerinde toplam 89 milyon arama yapılmış. İlk bakışta çok düşük gibi gözükse de yıllardır akıllarda yer etmiş rakiplerinin yanında iyi bir rakam diyebiliriz. Bununla birlikte Yaani mobil uygulaması ise 8 milyon indirme sayısını geçmeyi başarmış. 

Turkcell, Yaani arama motorunun hizmet yelpazesini genişleterek yakın zamanda navigasyon ve e-posta servisi vereceğini açıkladı. 

Yaani tarafından verilecek olan E-posta servisinde ki veriler Turkcell’in ülkemizdeki veri merkezlerinde saklanacak. Bundan da yola çıkarak Yaani E-posta ile Turkcell’in sunduğu diğer hizmetler bir biriyle bağlantılı olabilecek. 

Yaani navigasyon ise piyasada en çok kullanılan Google maps ve Yandex.navi gibi yol haritasıyla birlikte anlık trafik bilgisini de kullanıcılarına sunacak. Bütün verilerin ülkemize kalacağını söyleyen yöneticiler bu durumda verilerimizin güvende olacağı ve aynı zamanda yerli e-posta servisi kullanabileceğimizi söylüyorlar. Rakiplerinden daha çok özellikle gelme ihtimali olan Yaani navigasyon’u ise görüp karar vereceğiz.  Yapılan bu yenilikler ve hizmetler ile ilgili açıklamalar yapan Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu şöyle devam etti;

“Hayata geçirdiğimiz dijital ürün ve servislerimiz sadece Türkiye’de değil dünyada da çok büyük ilgi görüyor. Biz müşterilerimiz için gerçekten fark yaratan, yepyeni özellikleri ile rakipleri arasından sıyrılan, üstün bir kullanıcı deneyimi vaat eden servisler geliştiriyoruz. Yaani ile de bunu yaptık. Müşterilerimizin de teveccühü ile bir yıl gibi kısa sürede 8 milyon indirme sayısına ulaştık. Şimdi Türkiye’nin arama motoruna e-posta ve navigasyon özelliklerini ekliyoruz. Burada da fark yaratacağımıza eminim.”

Turkcell, 1440 stratejisi ile günün her anına hitap edebilecek uygulamaları kullanıcılara sunmak istiyor. Yaani Navigasyon ve Yaani E-posta hizmetleri de bu strateji için önemli bir adım olacaktır.

pomeranian boo fiyatları

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu