HaberlerTürkiye

Tunceli’de Yüreğimiz Parçalandı… PKK’nın öldürdüğü iki çocuktan geriye bu kareler kaldı


15 Haziran günü iki kardeş hayvanlarını otlatırken PKK’lı teröristlerin daha önceden araziye döşedikleri el yapımı patlayıcıya basarak, patlayıcının infilak etmesi ile hayatlarını kaybettiler. 

Alınan bilgiye göre, Bilgeç köyü Çakılyayla mezrasına hayvanları otlatan kardeşler 8 yaşındaki Ayaz ile 4 yaşındaki kızkardeşi Nupelda, hain terör örgütü PKK’nın araziye yerleştirdiği EYP’nin üzerine bastı. Patlayıcının infilak etmesiyle beraber çocuklardan Ayaz olay yerinde hayatını kaybetti, 4 yaşındaki Nupelda ise helikopterle getirildiği Elazığ Fırat Üniversitesi Hastanesi’nde yaşam mücadelesi veriyordu ancak oda hayata tutunamadı. 

Türkiye’nin ciğerini parçalayan olayda ise iki çocuğunu birden kaybeden baba Ekber ve anne Cevriye Güloğlu ise güçlükle ayakta durdu. Gözyaşlarının sel olduğu olayda çifti Tunceli Valisi Tuncay Sonel teselli etmeye çalıştı.

Vali Sonel ve Milletvekili Erol, minik Nupelda’nın cansız bedenini yakınlarıyla birlikte hastane morgundan çıkarıp cenaze aracına koydu. Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım, Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, 8.Kolordu Komutanı Korgeneral Osman Erbaş, Elazığ İl Jandarma Komutanı Albay Necip Çarıkcıoğlu, Elazığ Cumhuriyet Başsavcısı Osman Köse, Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kutbeddin Demirdağ, Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Asilhan Arslan’da morgun önüne gelerek aileye başsağlığı diledi.

Olayın ardından ise iki kardeşin bazı görüntüleri ortaya çıktı. Bir gün önce çekilen görüntülerde, Nupelda ile Ayaz kardeşlerin, birbirine sarılıp, öptüğü anlar yer aldı.pomeranian boo fiyatları

Serap Yılmaz

2010 yılında haber sitelerinde editörlük kariyerine başladım ve zamanla yolum Lafmacun.Net ile kesişti. Magazin ve ünlüleri yakından takip eden yazar, Türkiye ve dünya gündeminde yaşanan magazinsel olayları Lafmacun.net okurlarına aktarıyor. Bana ulaşmak için: Syilmaz@lafmacun.net adresine mail atabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu