Haberler

Tüm Dünya Şokta… ‘Yapıcı ve Olumlu’ Zirvede Anlaşma Yok!


Vietnamın başkenti Hanoi’de devam eden, Donald Trump ile Kuzey Kore lideri Kim Jong-un arasında yapılan görüşmede henüz anlaşma  sağlanamadığı açıklandı. Görüşmenin amacı Kore’nin elindeki nükleer silahlardan arındırılması üzerine ancak yapılan açıklamalara göre henüz anlaşma sağlanamadı.

Beyaz Saray Sözcüsü Sarah Sanders, ılımlı bir açıklama yapmaya çalışarak şimdilik anlaşma sağlanamadı ancak gelecekte görüşmeler devam edecek dedi. Aynı zamanda yapılan görüşme için “çok iyi ve yapıcı” ifadelerini kullandı. Bunlara rağmen iki lider de görüşmeleri yürüttükleri otelden, planlanandan çok daha erken ayrıldı ayrıca ortak imza töreni de iptal edildi. 

“İmzalanacak bir şey yoktu”

İlgili Makaleler

ABD Başkanı Trump ise yaptığı basın açıklamasında “Son derece yapıcı bir zaman geçirdik. Ancak imzalanacak iyi bir şey yoktu. Bir şey imzalamanın iyi olmayacağını düşündük. Bazen de masadan uzaklaşmanız gerekir” dedi. Basın mensupları ile yapılan soru-cevap kısmında ise gelen bir soru üzerine Trump, isteğimiz herşeyi yapmadılar buna hazır değillerdi dedi ancak Kuzey Kore lideri Kim, nükleer testler veya füze testleri yapmama sözü verdi. Japonya ve Güney Kore ile de görüşeceğiz dedi.

Trump’tan sonra açıklamaya devam eden ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, “Biz Kim’den daha fazlasını istedik. Ancak henüz hazır değildi. ABD’nin istediği sonucu alamadık. ‘Bu çözüm zaman alacak’ demiştik. Tüm dünyanın istediği gibi, Kore’nin nükleerden arındırılmasını sağlayacağız. Gerçek bir ilerleme sağlandığını söyleyebiliriz” şeklinde açıklama yaptı. 

Kim Jong Un, ise kendileride nükleer silahlardan arınmak istediklerini aksi halde görüşmek için Vietnama gelmeyeceğini belirtmişti. 

pomeranian boo fiyatları

Ömer Gül

Kocaeli Üniversitesi Halkla ilişkiler bölümünden mezunum. Türkiye genelinde yaşanan olayları takip ederim, aynı zamanda teknolojik gelişmeler ve magazin dünyasıyla ilgili konularda yazmayı da seviyorum. Tarafıma Ogul@gmail.com mail adresimden ulaşabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu