HaberlerTürkiye

TSK Caydırıcı Yeni Cezalar İçin Çalışmalara Başladı

Son dönemde askerlerin popüler video paylaşım uygulamalarında gündeme gelmesi ile birlikte TSK bu tarz kişiler için caydırıcı cezalar hazırlıyor.

Ordu Acilen Yeni Bir Çalışma Yapmalı

Dünya genelinde birçok ülkede yavaş yavaş konmaya başlanan internet engelleri sosyal medyanın ne denli tehlikeli olduğunu bir kez daha ortaya koymuş oldu. Askerlerimizin yapmış olduğu resmi kağıt paylaşımlarının da ordu tarafından ne kadar önem arz ettiği biliniyor. Bu davranışlarda bulunan kişiler için yeni ceza hazırlıklarına başlanmış durumda. Yetkili isimler de ordunun bu konuda acilen bir adım atması gerektiğini savunuyor.

Özellikle askerlerimizin Instagram üzerinden yapmış olduğu paylaşımların da hareket durumunu tehlikeye attığı gerekçesiyle tehlikeli olduğu biliniyor. Olası bir gizli hareket anında askerlerimizden herhangi birinin yapacağı bir öz çekim paylaşımı bile ordunun yerini belli edeceği için uzmanlar bunun çok tehlikeli olduğunu savunmakta.

Yasa Hazırlandı Ancak Yeterince Caydırıcı Değil!

TSK da bu konunun önemini bildiğinden bir süre önce 21 maddelik bir bildirge ile bu tarz sosyal medya paylaşımları tamamen yasaklandı ancak henüz yeteri kadar kavranmış gibi durmuyor. Gelen yasağa rağmen askerlerimizin paylaşımlara devam ettiğine dikkat çeken yetkililer cezaların daha caydırıcı bir şekilde tekrar gözden geçirilmesi gerektiğini savunuyor. Bunun için ordunun bir hazırlık sürecinde olduğu bilinmekte, ancak resmi bir kararname olmadığı için bir süre daha bu şekilde ilerlenecek gibi duruyor.  

pomeranian boo fiyatları

Serap Yılmaz

2010 yılında haber sitelerinde editörlük kariyerine başladım ve zamanla yolum Lafmacun.Net ile kesişti. Magazin ve ünlüleri yakından takip eden yazar, Türkiye ve dünya gündeminde yaşanan magazinsel olayları Lafmacun.net okurlarına aktarıyor. Bana ulaşmak için: Syilmaz@lafmacun.net adresine mail atabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu