Haberler

Trump’tan Küstah Açıklama


Trump, attığı tweette “Kürtlere saldırırlarsa Türkiye’yi ekonomik olarak mahvedeceğiz. 20 millik güvenli bölge kuracağız. Aynı şekilde Kürtlerin de Türkiye’yi provoke etmesini istemiyoruz” dedi. Ardından Türkiye’den büyük tepki alan Trump tweeti ile ilgili açıklamalar ise şu şekilde;

ALTUN: TÜRKİYE CUMHURİYET DEVLETİ KÜRTLERİN DÜŞMANI DEĞİLDİR

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Donald Trump’ın tweetine oldukça sert bir şekilde cevap verdi, Altun, “Türkiye Cumhuriyeti devleti Kürtlerin düşmanı değil, hamisidir. Türkiye’nin Kürtlerle hiçbir sorunu yoktur. Bizim için esas olan ulusal güvenliğimizdir. Terörle mücadelemizi belirleyen esas unsur da budur. Bizim meselemiz PKK terör örgütüyle ve onun Suriye’deki uzantılarıyladır. PYD ve YPG bir terör örgütüdür. Türkiye terörle mücadelesini kararlılıkla sürdürecektir” ifadelerini kullandı.

KALIN: TERÖRİSTLER MÜTTEFİKİNİZ OLAMAZ

Kalın, Twitter hesabından attığı tweetde ise; “Teröristler sizin müttefikiniz olamaz. Suriyeli Kürtleri PKK ile bir tutmak ölümcül bir hatadır. Türkiye, ABD’den iki ülke arasındaki stratejik ortaklığı onurlandırmasını ve bu durumun teröristlerin propagandasıyla gölgelenmesini istememektedir. DAEŞ, PKK, PYD ve YPG arasında hiç bir fark yoktur. Onlara karşı savaşmayı sürdüreceğiz.”

ÇAVUŞOĞLU: ABD VE HERKES ÜSLUBUNU AYARLAMALI

Çavuşoğlu ise yaptığı açıklamada Türkiye’nin Kürtlerin düşmanı gibi gösterilmek istenmesini ima ederek ‘biz Kürtlerin düşmanı değiliz, tarihte de en çok savunan biz olmuşuzdur, olmaya da devam edeceğiz. Bu terör örgütlerini bir tutarak bir yere varamayız.’ dedi.  Avrupa’nında ABD’ninde bu gerçeği bildiğini Trump’ı anladığını üstünde büyük bir baskı olduğunu da sözlerine ekledi. Konuşmasında dikkat çeken diğer detay ise ‘Stratejik ortaklar sosyal medya üzerinden konuşmaz’ oldu. 

pomeranian boo fiyatları

Ömer Gül

Kocaeli Üniversitesi Halkla ilişkiler bölümünden mezunum. Türkiye genelinde yaşanan olayları takip ederim, aynı zamanda teknolojik gelişmeler ve magazin dünyasıyla ilgili konularda yazmayı da seviyorum. Tarafıma Ogul@gmail.com mail adresimden ulaşabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu