Haberler

Trump Boeing Uçuşlarını Askıya Aldı

En son Etiyopya’da meydana gelen ve Boeing firmasına ait olan uçak kazasının ardından Donald Trump firmaya ait uçakların bir süre yerde kalmasına karar verdi. Yeni çıkan kararname ile birlikte Boeing firmasına ait 737 Max 8 ve Max 9 türü uçaklar tüm Amerika Birleşik Devletleri eyaletlerinde uçamayacaklar.

Karar Halkı Korumak İçin

Etiyopya’da yaşanan ve 157 kişinin ölümüyle sonuçlanan kazananın ardından Amerikan halkını tehlikeye atmamak adına uçuşların durdurulduğu açıklandı. Trump, “Bu konuyu şansa bırakmak istemedim. Doğru olan şeyi yaptığımızı hissediyoruz. Amerika Birleşik Devletleri halkının ve herkesin güvenliği en önemli önceliğimizdir. Umarım (Boeing) kısa zamanda cevaplarını hazırlar ancak o zamana kadar uçakları yerde olacak.” şeklinde açıklama yaptı.

Kararın Süresi Henüz Belli Değil

Donald Trump tarafından çıkarılan kararın yakın zamanda onaylanıp yürürlüğe girmesi bekleniyor. Ancak şuan için kararın ne zaman sona ereceği hakkında net bir bilgi verilmedi. Boeing firması ise kazalarda gündeme gelen uçaklarında geliştirmeye gittiklerini ve yeni eklenecek olan özellikler sayesinde daha güvenli bir uçuş deneyimi yaşanacağını belirtti.

Kazaların ardından firmaya olan güven azalmıştı. Bu yüzden de firmanın finansal değerlerinde gözle görülür bir düşüş gerçekleşti. Ancak bu düşüşün gelen açıklamaların ardından tekrar normal seyrine girmesi bekleniyor.

pomeranian boo fiyatları

Ömer Gül

Kocaeli Üniversitesi Halkla ilişkiler bölümünden mezunum. Türkiye genelinde yaşanan olayları takip ederim, aynı zamanda teknolojik gelişmeler ve magazin dünyasıyla ilgili konularda yazmayı da seviyorum. Tarafıma Ogul@gmail.com mail adresimden ulaşabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu