HaberlerPolitika

TRT için suç duyurusu: Yargı önünde hesap vermek zorundasınız


İYİ Parti Meclis grubu üyeleri, TRT hakkında suç duyurusu dilekçesini teslim etmeden önce, basın açıklaması yaptı. Ankara Adliyesi önünde yapılan açıklamada İYİ Parti Grup Başkan Vekili Lütfü Türkkan, TRT’nin asli görevinin, kamuoyunu tarafsız bilgilendirmek ve doğru bilgileri aktarmak olduğunu söyledi.

Türkkan, “‘TRT Kanunu’nun 5’inci maddesindeki genel yayın esaslarına göre, TRT’nin görevi, anayasanın sözüne ve ruhuna bağlı olmak, devletin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğünü ve milli egemenliğini korumak ve kollamaktır. Gazilerimizin, şehitlerimizin ve bütün Türk milletinin vicdanlarını yaralayan röportaj, TRT ekranlarından yayınlandı. Bebek katili Abdullah Öcalan’ın kardeşi olan, 74 askerimizin katledilmesi emrini veren, hain terörist Osman Öcalan’ın TRT ekranlarına çıkarılması; Türk devletinin, milletinin vakarını örselemiştir” dedi.

Türkkan, TRT’nin bu yayınla ‘Terörle Mücadele Kanunu’na göre, açıkça suç işlendiğini savunup, programı hazırlayanlardan yayınlanmasına izin verenlere kadar sorumlu herkesin Türk milletine karşı suç işlediğini ve bu suçun sorumlularının yargı önünde hesap vermek zorunda olduğunu belirtti. 

Basın açıklamasının ardından İYİ Parti’liler, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na dilekçeyle başvurarak, TRT Genel Müdürü ve kanal hakkında ‘suç ve suçluyu övme’, ‘kamu görevine ait araç ve gereçleri suçta kullanma’, ‘terör örgütü propagandası yapmak’tan suç duyurusunda bulundu.

pomeranian boo fiyatları

Yusuf Ömer TÜRK

Ege Üniversitesi Bilgisayara Mühendisliği bölümünden mezun olduktan sonra yazılım geliştirme ve akıllı telefon teknolojilerini yakından takip etmeye başladım. Yeni çıkan veya çıkacak bir çok teknolojik yeniliği dünya ile aynı zamanda sizlere aktarmaya çalışıyorum. Mail adresim: yoturk@gmail.com

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu