HaberlerListelerTV Yayınları

TRT 1 internetten nasıl canlı izlenir? Frekans bilgileri nedir?

TRT 1 her hafta yeni bölümleriyle ekranlar gelen, Diriliş Ertuğrul, Payitaht “Abdülhamid”, Kalk Gidelim gibi dizilerle milyonlarca kişi tarafından izleniyor. Televizyondan olduğu kadar internet üzerinden de ciddi izlenme oranları elde eden TRT 1 canlı nasıl izlenir, frekans bilgileri nedir gibi merak edilen soruların yanıtlarını siz değerli ziyaretçilerimiz için derledik.

TRT 1 İNTERNETTEN NASIL İZLENİR?

İnternet üzerinden TRT 1 izlemek için kanalın resmi internet sitesini veya Türkiye’nin ilk online televizyon platformu canlitv.com’u ziyaret edebilirsiniz.

Canlı TV üzerinden kanalın canlı yayınını izlerken, kanalın altında bulunan yayın akışı listesinden, kanalda hangi saatte hangi dizi veya programın yayınlanacağı bilgisine ulaşabilir, kanalda yayınlanan yapımların reyting sonuçları hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

TRT 1 FREKANS BİLGİLERİ

TRT 1, Türksat 4A uydusu üzerinde 11958 frekansından yayın yapmaktadır. Kanalı uydu alınıcıza eklemek için aşağıdaki frekans bilgilerini cihazınıza ekleyebilirsiniz.

Türksat 4A (Batı 42ºE)

Frekans: 11.958

Polarizasyon: V (Dikey)

Symbol: 27500

FEC: 5/6

Kanal Türksat 3A uydusu üzerinde 11096 frekansından yayın yapmaktadır. Kanalı uydu alıcınıza eklemek için aşağıdaki frekans bilgilerini cihazınıza ekleyebilirsiniz.

Türksat 3A (Doğu 42ºE)

Frekans: 11.096

Polarizasyon: H (Yatay)

Symbol: 30000

FEC: 5/6

Eulsat uydusu üzerinden kanalın canlı yayınına ulaşmak istiyorsanız 11533 frekansını kullanabilirsiniz.. Kanalı uydu alıcınıza eklemek için aşağıdaki frekans bilgilerini cihazınıza ekleyebilirsiniz.

Eutelsat 7A 7ºE

Frekans: 11.533

Polarizasyon: V (Dikey)

Symbol: 30000

FEC: 5/6

Türkiye’nin ilk ulusal televizyon kanalı TRT 1’i internet üzerinden canlı izlemek için TRT 1 izle bağlantısına tıklayabilirsiniz.

pomeranian boo fiyatları

Murat Dere

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat Bölümünü bitirdikten sonra çeşitli alanlarda çalıştıktan sonra kendimi ekonomi ve siyaset konusunda geliştirdim. Bu konularda severek ve tarafsız olarak okuyuculara haberler paylaşmaya çalışıyorum. Tarafıma ulaşmak isterseniz Mdere@lafmacun.net mail adresine iletilerinizi yollayabilirsiniz.

Bir Yorum

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu