ListelerÜnlüler

Trafik canavarına kurban verdiğimiz 5 ünlü sanatçı

Trafik kazalarını kanıksamış bir ülke olarak zamanında çok sayıda ünlüyü kurban verdik.

Sanat dünyasından kimi acı kayıplarımız ise şöyle…

1. Barış Akarsu

Televizyonda yayınlanan bir şarkı yarışmasında birinci olduktan sonra şöhret basamaklarını tırmanan yakışıklı şarkıcı, Cem Karaca’nın ünlü “Islak Islak” şarkısıyla kulaklarımızda yer etmişti. 2007 yılında henüz 28 yaşındayken Bodrum’da geçirdiği bir trafik kazası onu aramızdan aldı.

2. Kerim Tekin

90’larda Türkçe pop müziğin zirve yaptığı yıllarda romantik şarkılarıyla kendinden söz ettiren bir başka yakışıklı şarkıcıydı Kerim Tekin. “Kar Beyaz” şarkısıyla büyük bir üne kavuşan, dizilerde de oynayan Tekin, 1998’de Afyon’da geçirdiği kazada hayatını kaybettiğinde daha 23 yaşındaydı.

3. Uzay Hepari

Başta Sezen Aksu olmak üzere, Sertab Erener ve Levent Yüksel’in ilk albümlerinde bestecilik, aranjörlük yapan Hepari, o dönem sevilen birçok şarkının yaratıcısı olarak haklı bir üne kavuştu. 1994’de 24 yaşındayken geçirdiği bir motosiklet kazasında hayatını kaybettiğinde, Türk müziği önemli bir yeteneğini yitirmişti.

4. Ajlan Büyükburç

Erol Büyükburç’un kızı olan Ajlan, 90’lı yılların ünlü pop müzik isimlerinden biriydi. Ajlan-Mine ikilisi olarak bir çıkış yaşayıp, sonrasında yaptığı solo albümle müzik dünyasında adından söz ettirmişti. 1999’da Muğla Fethiye’de kaza geçirip hayatını kaybettiğinde 29 yaşındaydı.

5. Gökhan Semiz

Grup Vitamin denince akla ilk gelen isimdi Gökhan Semiz. Kendi bestelerine veya popüler şarkılara yazdıkları esprili sözlerle 90’ların başında büyük bir üne kavuşan grubun beyni olan Semiz, sonrasında solo çalışmalar da yapmıştı. Rock müziği altyapısına sahip olan sanatçı, 1998’de trafik kazasında hayatını kaybettiğinde 29 yaşındaydı.

pomeranian boo fiyatları

Serap Yılmaz

2010 yılında haber sitelerinde editörlük kariyerine başladım ve zamanla yolum Lafmacun.Net ile kesişti. Magazin ve ünlüleri yakından takip eden yazar, Türkiye ve dünya gündeminde yaşanan magazinsel olayları Lafmacun.net okurlarına aktarıyor. Bana ulaşmak için: Syilmaz@lafmacun.net adresine mail atabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu