EDİTÖR BAŞVURU
Gezi Rehberi

Trabzon’da Nereler Gezilmeli?

Trabzon mükemmel doğasıyla yeşille mavinin buluştuğu en güzel Karadeniz şehirlerimizdendir. Trabzon'da gezilmesi gereken yerler.

Trabzon mükemmel doğasıyla yeşille mavinin buluştuğu en güzel Karadeniz şehirlerimizdendir. Doğasının yanında tarihiyle de pek çok turist ağırlamaktadır. Trabzon’da gezilmesi gereken yerleri genel olarak şu şekilde sıralayabiliriz.

1. Sümela Manastırı

Sümela Manastırı

İlgili Makaleler

Sümela Manastırının milattan sonra 4. Yüzyılda inşa edildiği düşünülmektedir. Rum Ortodokslara ait bir manastır dır. Denizden 1150 metre yüksekliktedir. Manastıra özel aracınızla gidebileceğiniz gibi sabah erken saatte il merkezinden kalkan günü birlik turlarla da gidebilirsiniz. Eğer Trabzon’a gittiyseniz mutlaka görmeniz gereken bir yerdir.

2. Uzungöl

Uzungöl

Etrafı tamamen yemyeşil olan doğal bir göldür. Gölün yanında yemek yiyebileceğiniz restoranlar vardır. Restoranlarda genellikle balık ve Trabzon yöresine özgü yemekler sunulmaktadır. Uzun Gölün yakınında kalabileceğiniz pek çok otel de mevcuttur. Merkeze yaklaşık 80 km uzaklıktadır. Buraya da günü birlik turlarla gelme imkanınız vardır. Bu aralar pek çok kişi tarafından doğal güzelliği bozulmaya başlandığı konuşulan gölü kesinlikle görmenizi tavsiye ederiz.

3. Atatürk Köşkü

Atatürk Köşkü

Atatürk’ün eskiden Trabzon’a geldiğinde kaldığı bilinen köşktür. Şu an müze olarak kullanılmaktadır. Atatürk’ün kullandığı şekilde eşyaların yeri değiştirilmeden muhafaza edilmiş ve halka sunulmuştur. Atatürk Köşkü‘nün üst katın terasından bir yandan denizi bir yandan şehrin güzel ormanlarını seyredebilirsiniz.

4. Boztepe

Boztepe

Şehri ayaklarının altında hissetmek isteyenler kesinlikle Boztepe’ye çıkmalıdır. Şehrin hemen üstünde tüm şehri yeşiliyle ve mavisiyle görme olanağı sunar. Pek çok çay bahçesi vardır. Çayınızı yudumlarken şehri seyretme fırsatı yakalarsınız.

pomeranian boo fiyatları

Serap Yılmaz

2010 yılında haber sitelerinde editörlük kariyerine başladım ve zamanla yolum Lafmacun.Net ile kesişti. Magazin ve ünlüleri yakından takip eden yazar, Türkiye ve dünya gündeminde yaşanan magazinsel olayları Lafmacun.net okurlarına aktarıyor. Bana ulaşmak için: Syilmaz@lafmacun.net adresine mail atabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu