Faydalı Bilgiler

Touchpad Çalışmıyorsa Ne Yapmalı

Netbook ve Notebook kullanıcılarının çok sık olmasa da bazen karşılaşabilecekleri bir durum touchpad algılanmaması. Touchpad’e parmağınızı dokunduğunuz zaman algılamıyor ve çalışmıyorsa başta donanımsal sorun olabileceğini düşünüyorsunuzdur. Bir kaç pratik işlem ile bu sorunu ortadan kaldırabiliriz

Öncelikle bu tip sorun oluştuğu zaman bilgisayarı 1 kere kapatıp açalım. Eğer sorun devam ediyorsa ilk olarak klavyedeki tuş kombinasyonlarını kontrol etmekte fayda var, zira fn kısayol tuşu ile touchpad tuşuna basıp devre dışı bırakabilirsiniz. Buradan da sonuç alamıyorsak ayarlar kısmına gitmemiz gerekiyor.

Touchpad ayarlarına gitmek içi, başlat menüsüne veya arama bölümüne fare ayarları yazarak, çıkan yerde fare ayarlarını değiştir diyoruz. Açılan pencerede touchpade özel ayrılan yere giriyoruz ve karşımıza gelen tüm ayarları açıyoruz.

Son çözüm ise yeni bir sürücü kurmak. Bilgisayarın modeli neyse ona göre üretici sitesine girerek, touchpad driver yerini bulun ve en güncel driveri indirip kurun. Eğer tüm bu işlemleri yapıp da halen sonuç alınamıyorsa touchpad donanımsal sorun yaşıyor demektir ve yenisi ile değiştirilmesine ihtiyaç duyulabilir.

pomeranian boo fiyatları

Yusuf Ömer TÜRK

Ege Üniversitesi Bilgisayara Mühendisliği bölümünden mezun olduktan sonra yazılım geliştirme ve akıllı telefon teknolojilerini yakından takip etmeye başladım. Yeni çıkan veya çıkacak bir çok teknolojik yeniliği dünya ile aynı zamanda sizlere aktarmaya çalışıyorum. Mail adresim: yoturk@gmail.com

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu