Faydalı BilgilerListelerYaşam - insan

Toplum İçinde Saygınlık Nasıl Arttırılır?

Günümüz dünyasında insanı çok fazla değerlendirmelere maruz bırakıyoruz. Davranışlara, giyime kuşama göre insanları sınıflandırıyor, onlara saygınlık derecesine göre davranıyor, hitap ediyoruz. Peki toplum içinde saygınlığımızı nasıl artıracağız? Bunun için birçok etken ve yapmanız gereken maddeler var. İlk başta insanlara iyi gözükmeye çalışmayın. Birçok insan bu yanılgıya kolaylıkla düşebiliyor. “Eğer ben onlara iyi davranırsam onlar bana değer verir ve saygı gösterir.” Tarzı düşüncelerle kendimiz olmaktan çıkıyoruz. Bununla birlikte insanları iyi dinleyen biri olun. Onları can kulağıyla dinleyin ona göre tepkiler verin. Tepkilerinizi doğal ve gerçekten siz olarak verin. Eleştirildiğiniz de kendinizi savunabilin aynı zamanda haksızlık karşısında sessiz kalmayın.

İnsanlara Karşı Saygılı Olmanız Toplum İçindeki Saygınlığınızı Arttırır

İnsanlara Karşı Saygılı Olmanız Toplum İçindeki Saygınlığınızı Arttırır

İnsanlara saygı gösterin, onların zamanını çalmayın, patavatsız olmayın ama gerçeği de söyleyin. İnsanlara, çevrenizdeki herkese ilham kaynağı olun, onların kahramanı olun, onların gerçeği olun. Yıllar geçtiği zaman bile sizi unutamayacağı hale gelin, onlar için boş zaman kaybı değil de o anı iyiki yaşamışım olun. Sizi sinirlendirecek, üzecek, heyecanlandıracak insanlar olacaktır. Duygularınızı kontrol etmeniz gerekmektedir. Abartılı olmayın, ölçünüz den şaşmayın. Lider olun, insanların sizi yönlendirmesine izin vermeyin. Zamanı geldiğinde paçanızı sıvaya bilmeli, problemin üstesinden gelebilmelisiniz.

Tutamayacağınız Sözler Vermeyin ve İnsanları Kandırmayın

Tutamayacağınız Sözler Vermeyin ve İnsanları Kandırmayın

İnsanlara verdiğiniz sözleri tutun, güvenilir olun, bu yüzden dedikodu gibi küçük düşürücü olaylardan kaçının. Gerekmedikçe özür dilemeyin, çünkü birden fazla özür hele ki konu aynı ise size olan saygıyı git gide azalacaktır. En iyisi gibi gözükmeye çalışmayın, isterseniz o alanda en iyisi olun ama unutmayın en kötüsünden bile bir şey öğrenebilirsiniz, bunu kabullenin. Prensipleriniz olsun, cayamayacağınız prensipler belirleyin. Her şeyden önemlisi saygı bekliyorsanız ilk önce kendinize gereken değeri ve saygıyı göstermeniz gerekiyor. Açık görüşlü olun ve karşıdaki kişiye değer verin. Nasıl olacak bu peki? Karşınızdaki kişiyi tanıyın, onun hakkında bilgilere ulaşın. Neleri sevdiğini, neleri sevmediğini bilin, onun önemli olduğunu hissettirin. Bir şey farkettiniz mi? Yukarıda söylediğimiz her şey sizin kendinizi düşünmeyi bırakıp, çevreyi önemsemeye çalışmanıza yönlendiren maddelerdir.

pomeranian boo fiyatları

Murat Dere

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat Bölümünü bitirdikten sonra çeşitli alanlarda çalıştıktan sonra kendimi ekonomi ve siyaset konusunda geliştirdim. Bu konularda severek ve tarafsız olarak okuyuculara haberler paylaşmaya çalışıyorum. Tarafıma ulaşmak isterseniz Mdere@lafmacun.net mail adresine iletilerinizi yollayabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu