HaberlerListelerYaşamYaşam - insan

Tokatlı ve Hataylı Kadınlar Cephedeki Askerlere Anne Sarması ve El Örmesi İçlik Gönderdiler

Türk kadınının her zaman askerin yanında olduğunu tarih boyunca bir çok kere en güzel örneklerle görmüştük. Bu ülke topraklarında her kadın bir nene hatundur diyebiliriz. Geçtiğimiz günlerde başlayan ve 5. gününde devam eden Afrin operasyonuna katılan bütün askerlere ülke olarak dualarımızı esirgemiyoruz. Hatayda yaşayan bir grup kadın bir araya geldiler ve arazide zorlu şartlarda teröristlerle ve aynı zamanda soğukla mücadele eden askerlerimiz için mübarek elleriyle  sarma sardılar. Tokat’ta yaşayan kadınlar ise askerlerimiz soğukta üşümesinler diye elleriyle içlik ördüler ve askerlere gönderdiler.

Hatay’ın Hassa ilçesi’ne bağlı Akbez Mahallesi’nde yaşayan bir grup kadın operasyonda ki askerlere gönderilmek üzere sarma sardılar.

Hatay’ın Hassa ilçesi'ne bağlı Akbez Mahallesi'nde yaşayan bir grup kadın operasyonda ki askerlere gönderilmek üzere sarma sardılar.

O askerlerin hepsi bize emanet

O askerlerin hepsi bize emanet

İlgili Makaleler

Anadolu Ajansının yayınladığı bir habere göre, Zeytin Dalı harekatına katılan askerler için sarma hazırlayan hassalı bir kadın, görevli askerlerin annelerine seslenerek;  “Asker anneleri, evlatlarınızı merak etmeyin. Hepsi bize emanet inşallah. Bol bol onlara dua edin, dualarınızı eksik etmeyin. Sadaka çıkarın bol bol. İnşallah hepsi sağ salim dönecek. Keşke biz de yanlarında olup, onlara yardımcı olsak. Bir silah verseler de biz de gitsek cepheye vatanımızı korumak için. Dualarımız, onlarla İnşallah, sağ salim dönecekler”

Bilerek acılı yapmadık

Bilerek acılı yapmadık

Sarmaları yiyecek olan askerlerin ağızları yanmasın diye acısız yaptıklarını belirten Hassa’lı kadınlar, askerlere sarmaların yanında turşu ve ayranda gönderdiler.

Hazırlanan sarmalar araçlarla sıfır noktasına getirilerek, görevli askerlere teslim edildi.

Hazırlanan sarmalar araçlarla sıfır noktasına getirilerek, görevli askerlere teslim edildi.

Tokat’ın Turhal ilçesinde oturan bir grup kadın ise, operasyona katılan askerler bu soğuk havalarda üşümesinler diye elleriyle içlik örerek mehmetçiklere gönderdiler.

Tokat'ın Turhal ilçesinde oturan bir grup kadın ise, operasyona katılan askerler bu soğuk havalarda üşümesinler diye elleriyle içlik örerek mehmetçiklere gönderdiler.

İçlikler ve dualar askerleri soğuktan ve kurşunlardan koruyacak.

İçlikler ve dualar askerleri soğuktan ve kurşunlardan koruyacak.

Tokat’ın Turhal ilçesindeki Mehmetçik için içlik ören kadınlardan Miyase Daşkıran, askerlerimiz için bir şeyler yapmak istedik dualarımızın yanında askerlerimiz için içlik örmeye karar verdiklerini belirterek “”Savaşlarda annelerimiz cephelere mermi taşırdı. Şimdi öyle bir durum olmadığı için onlara, eşlerimize, çocuklarımıza yaptığımız içliklerden örüyoruz. Dualarımızla birlikte Suriye’de çarpışan askerlerimize gönderiyoruz. Bunlar soğuktan koruyacak, dualarımız da inşallah kurşunlardan koruyacak.” diye söyledi.

pomeranian boo fiyatları

Sevda Öztürk

1990 Antalya doğumluyum, magazin, sinema haberlerini yakından takip eder, onlar hakkında güncel haberler ve içerikler yayınlıyorum. Sozturk@gmail.com adresinden tarafıma ulaşabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu