ListelerSağlık

Tok Tutan ve İştah Kapatan Yiyecek Önerileri

Diyet yapıyorsanız tam size göre sizi tok tutacak ve iştahınıza kapatacak yiyecek önerleri.

User Rating: Be the first one !

Düzensiz beslenme, sporsuz yaşam ve düzensiz uyku bunların hepsinin toplamında kilo problemleri olarak bizlere dönüyor.

Gündelik hayatımızda çoğumuzun aksattığı en önemli şey spor olsa gerek. Sağlık için kanter içinde kalmak yerine günlük olarak küçük yürüyüşlerle ve belirli sürelerde sağlığımıza yön verebilir. Bölgesel yağlanma ve vücudun geneline yayılan istemediğimiz ama bizimde malesef özen göstermeyip sebebine sebep olduğumuz yağları az ama öz besin tüketimi ile azaltabilir ve son verebiliriz. Besinlerin tok tutması ve iştah kesmesi sizlere rahat ve kolay bir şekilde kilo verip ideal kiloya ulaşmanıza yardımcı olacak. Sizlere faydasını olucağını düşündüğümüz etkili besinler.

işhtah kesen yiyecekler

Yeşil Çay :

Metabolizmanın güçlenmesi, kalori dengesi gibi önemli fonksiyonlar toplamında zayıflama için tercih sebebidir. Günlük Yeşil çay içimi sizleri tok tutacaktır.

Elma :

İştah kesme için önemli meyvelerin başında gelir. Barındırdığı lif açısından doygunluk hissi verir. Sindirimi uzun olan meyvenin tokluk hissi uzundur.

Badem :

Vücutta tokluk hissi uyandıran hormanlarına etki eder. Tokluk hissi verip iştah kapatan en önemli besin olduğu dernek ve araştırmacılar tarafından belirtilmiştir.

Tarçın ve Zencefil :

Zencefil aşlık hissini bastırdığı gibi fazla tüketimi engelledigi görülmüştür. Tarçın iştah kapatan baharatların başında gelmektedir.

Avokado :

Elmanın etkisi gibi vücut üzerinde geç sindirim yapılması tokluk ve istah kapanmasına etki eder. Kilo vermede etkisi kanıtlanmıştır.

Keten Tohumu :

Yoğurtta katılarak kullanılan besin tok ve iştah kapatmada birebirdir.

pomeranian boo fiyatları

Murat Dere

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat Bölümünü bitirdikten sonra çeşitli alanlarda çalıştıktan sonra kendimi ekonomi ve siyaset konusunda geliştirdim. Bu konularda severek ve tarafsız olarak okuyuculara haberler paylaşmaya çalışıyorum. Tarafıma ulaşmak isterseniz Mdere@lafmacun.net mail adresine iletilerinizi yollayabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu