TV Yayınları

The Witcher Dizisi Konusu, Oyuncuları ve Yeni Sezonu

Fantastik yapıdaki film ve dizilere hayran olan kişiler için Netflix geçtiğimiz senelerde The Witcher dizisini izleyiciler ile buluşturdu. The Witcher 2. sezon ne zaman ve detaylar.

Fantastik yapıdaki film ve dizilere hayran olan kişiler için Netflix geçtiğimiz senelerde The Witcher dizisini izleyiciler ile buluşturdu. Pek çok kişinin roman ve oyunlardan tanıdığı The Witcher bu kez dizi olarak hayranları ile buluştu.

Romanını okuyanlar ya da oyununu oynayanlar bilecektir olay antik çağlarda geçiyor. İnsanlar, cüceler, elfler ve diğer ırklar etrafında dönen olaylar bizlere diğer fantastik yapımları hatırlattı. Geçmişte roman olarak yayınlandığından mı yoksa gerçekten kaliteli bir eser olduğundan mı bilmiyorum ama ben dahil birçok dizi sever bu diziyi çok beğendi. Kısa süre içerisinde Netflix platformunda milyonlarca kişi tarafından izlenen bu dizi İMDB tarafından 9,0 puan alarak dizi tarihinin en iyi dizilerinden biri olarak gösterildi. Ki bence de bu övgüyü hak ediyor. Görünen o ki yapımcılar bu övgünün altında kalmayacak ve Game Of Thrones gibi uzun soluklu bir dizi ortaya çıkaracak.

Dizi antik çağda gerçekleşen olayları anlatıyor. İlk sezonu 8 bölümden oluşan bu dizide pek çok kişi 1. bölümde kafa karışıklığı ile karşı karşıya kaldı. Haklılar da çünkü dizinin ilk bölümü 4-5. bölümlerde geçen olaylara ışık tutuyor. Romanını okumayanlar ya da oyununu oynamayanlar için bu durum biraz kafa karışıklığına sebep olabilir. Ancak izlemeye devam ettiğiniz takdirde taşlar yerine oturacak ve heyecanlı bir şekilde izlemeye devam edeceksiniz.

Dizinin bir kitaptan uyarlandığını söylemiştik. Geçmişte herhangi bir kitaptan uyarlanan dizi ve filmleri izlediğinizde karşılaştığınız problemleri az çok tahmin edebiliyorum. Romandaki karakter ile dizideki karakterin uyumsuzluğu, gereksiz yere eklenen ya da silinen senaryolar vs. vs. Bu dizide bu tarz hatalar ile neredeyse hiç karşılaşmadım. Sadece Netflix’in her zaman yaptığı gibi bu dizide de yaptığı siyahi karakter ekleme isteğini biraz garipsedim. Antik çağda elfler, cüceler ve beyaz ırk varken siyahi ırk da neyin nesi. Ancak geri kalan her şey roman ile aynı çizgide gitmiş diyebiliriz.

The Witcher Dizisinin Konusu

The Witcher Dizisinin Türü

The Witcher fantastik yapımları sevenler için en iyi seçimlerden biri. Dizide göreceğiniz elf, cüce ve diğer ırklar geçmişte izlediğiniz fantastik dizi ve filmleri gözünüzün önüne getirecek. Ayrıca hemen hemen her bölümde geçen macera ve aksiyon dolu anlar da söz konusu. Öyle ki fantastik ve maceranın bir arada olduğu bir dizi de elbette bilim kurgu da var. Yapımcılar romanın çizgisinden çıkmayarak birçok türü bir arada tutmuş ve şahane bir yapıt ortaya çıkmış. İzlerken Netflix yine kalitesini konuştur demeniz çok muhtemel.

The Witcher Dizisinin Konusu

Dizinin baş karakteri Rivyalı Geralt. Geralt yaşamını canavar avlamaya adayan ve bu şekilde hayatta kalan bir insan. Bir de diğer yaratıklar var. Elfler, cüceler, büyücüler ve diğerleri… Dizide tahmin edebileceğiniz gibi bir krallık var. Adı Nilfgaard olan bu krallığı Cahir isminde bir kral yönetiyor. Cahir dünya üzerindeki tüm krallıkları kendi krallığına bağlamak için canla başla çabalıyor. Ancak bu duruma karşı çıkan ve her an engel yaratan Prenses Ciri var. Cahir diğer krallıklar ile savaş içerisindeyken bir yandan da bu prensesi aramaya devam eder. Çünkü dünyaya hakim olmak için tek engelin o olduğunu düşünür. Ancak romandan da hatırlayabileceğiniz üzere büyücü Yennefer de baş karakterlerden birisi. Geralt, Ciri ve Yennefer ilerleyen zamanlarda bir araya gelerek Kral Cahir’e karşı saf tutmanın yollarını arayacak.

The Witcher Dizisinde Geçen Olaylar

İlk olarak şunu söylemeliyiz ki diziyi izlerken zamanları karıştırmanız muhtemel. Dizinin senaristi neden böyle yapmış bilinmez ama geçmiş ile şimdiki zamanı, şimdiki zaman ile de geçmişi sürekli olarak karıştırmış. Daha dizinin ilk başında gelecekte olacak olaydan bahsediyor. Bu nedenle dizide geçen olayları ilk etapta anlamanız biraz güç olabilir.

Dizide geçen olaylar çok eski bir dünyada geçiyor. Eskiden güçlü canlılar olan elfler dizideki zamanda güçten düşmüş ve alt tabaka bir sınıf olarak geçiyor. Bir de insanlar var. Kimi krallık içerisinde krala bağlı yaşarken kimi ormanlarda yaşamına devam ediyor. Diziyi izlerken sık sık canavar avcılığı diye bir şey duyacaksınız. Geralt tam olarak bir canavar avcısı. Yaşamını devam ettirmek için sürekli canavar avlamakta.

Geralt ilerleyen bölümlerde dünyanın yok olmasını durduracak kişiyi aramaya başlıyor. Evet tam olarak yok edilmekten bahsediyorum. İnsanlar, cüceler ve elflerin savaşması sonucunda dizideki dünyanın yok olması söz konusu. Bu noktada Geralt kimlerle bir araya gelecek ve başarılı olabilecek mi?

E o kadar yazdın kim bu Wticher dediğinizi duyar gibiyim. Witcher baş karakter Geralt’ın kendisi oluyor. Yaşamına canavar avcılığı yaparak devam eden Witcher Kral Cahir için engel oluşturan Prenses Ciri ve büyücü Yennefer ile karşılaşıyor. İşte olaylar da tam olarak bundan sonra başlıyor. Bu muhteşem üçlü mücadele ederek dünyanın yok olmasına engel olmaya çalışıyor.

The Witcher Dizisinin Oyuncuları

The Witcher Dizisinin Oyuncuları

Dizide olağanüstü bir oyuncu zenginliği var. Başta Geralt ya da Witcher olarak Henry Cavill’i birçoğunuz biliyorsunuz. Oyuncu dizideki karakterini o kadar iyi benimsemiş ki gerçek Henry ile uzaktan yakından alakası yok. Tıpki kitaptaki gibi soğuk, sessiz ve güçlü duran Geralt karakterini Henry iyi bir şekilde oynamış. Dizideki diğer oyuncular ise şu şekilde;

  • Freya Allan à Prenses Ciri
  • Anya Chalotra à Büyücü Yennefer
  • MyAnna Buring à Tissale
  • Joey Batey à Jaskier
  • Mimi Ndiweni à Fringilla Vigo
  • Eamon Farren à Cahir
  • Kristofer Hivju à Nivellen
  • Anna Shaffer à Triss Merigold

The Witcher Dizisinin 2. Sezonu Ne Zaman?

İlk sezonu severek izleyen The Witcher hayranları dizinin 2. sezonunu iple çekiyordu. Yapımcılar bir süre önce yaptıkları açıklamada 2. sezonun 17 Aralık 2021 tarihinde izleyicilerle buluşacağını söyledi. Zaten uzun soluklu bir dizi olacağını tahmin ettiğimiz için 2. sezonun bu kadar erken gelmesi de bizi şaşırtmadı.

The Witcher Dizisinin 2. Sezonunda Bizi Neler Bekliyor?

The Witcher Dizisi 2. sezonunda tam olarak ne gibi olayların geçeceği belli değil ama kitabı ya da oyunu bilenler dizinin nasıl sonlanacağını az çok biliyor. 1. sezonda gördüğümüz olaylar neticesinde üçlü grubun mücadelesine devam edeceğini söyleyebiliriz.

IMDB - 8.2

8.2

Dizi antik çağda gerçekleşen olayları anlatıyor. İlk sezonu 8 bölümden oluşan bu dizide pek çok kişi 1. bölümde kafa karışıklığı ile karşı karşıya kaldı. Haklılar da çünkü dizinin ilk bölümü 4-5. bölümlerde geçen olaylara ışık tutuyor. Romanını okumayanlar ya da oyununu oynamayanlar için bu durum biraz kafa karışıklığına sebep olabilir. Ancak izlemeye devam ettiğiniz takdirde taşlar yerine oturacak ve heyecanlı bir şekilde izlemeye devam edeceksiniz.

The Witcher izle
User Rating: Be the first one !

İzleyicilerin Yorumları

The Witcher dizisini izlemek isteyen kişiler bu diziyi daha önceden izleyen kişilerin yorumlarına büyük bir önem veriyor. Diğer izleyicilerin yorumlarına vermeden önce dizi hakkında birkaç şey söylemek istiyorum.

Öncelikle şunu belirtmeliyim ki diziyi ilk izleyenlerden birisiyim. Daha birkaç bölüm izlememe rağmen dizinin kitap ile paralel olarak gittiğini fark ettim. Ancak olay örgüsünün birbirine karışmasına eksi puan veriyorum. Daha ilk bölümden zaman çizelgesindeki karmaşıklık izleyicilerin kafasını epeyce karıştırmış durumda. Ama buna rağmen görsel efekt, oyuncu performansı ve olayların kitaptaki gerçekliği gibi konularda benden tam not aldı. 10 üzerinden bir puanlama yapacak olsam The Witcher dizisine 8 puan verirdim. Diğer izleyicilerin yorumları ise şu şekilde;

Em*** Ka***: Dizinin fantastik ögelerden oluşması ve maceralardan bir araya gelmesi beni izlemeye iten sebeplerin başında geliyor. Daha önce kitabı okumamış ve oyunu oynamamıştım. Ancak diziye başladıktan sonra karar verdim ki bu kitabı mutlaka okumalıyım. Olayların akışından tutun da oyuncuların uyumuna kadar bütün detaylara hayran kaldım.

Gö*** Mu***: The Witcher’ın hem kitabını okuyanlardan hem de oyunlarını oynayanlardan biriyim. Dizi bu iki yapıt ile tamamen paralel olarak ilerlemiş. Dizinin bu şekilde hazırlanmış olmasını çok sevdim zira diğer kitaptan uyarlanan dizi ve filmlerde bunu görmek pek mümkün değil. Ancak dizide kimi zaman yaşanan anlam karmaşalarının gereksiz ve zorlama olduğunu düşünüyorum.

Me*** Ut***: Fantastik dizi ve filmleri seven birisi olarak çıktığı gün başlayıp ertesi gün bitirdim. Olaylar o kadar iyi ve kaliteli bir şekilde kurgulanmış ki gerçek hayattan ayırt etmekte zorlanabilirsiniz. 2. sezonu iple çeksem de neler olabileceğini az çok tahmin edebiliyorum.

pomeranian boo fiyatları

Yusuf Ömer TÜRK

Ege Üniversitesi Bilgisayara Mühendisliği bölümünden mezun olduktan sonra yazılım geliştirme ve akıllı telefon teknolojilerini yakından takip etmeye başladım. Yeni çıkan veya çıkacak bir çok teknolojik yeniliği dünya ile aynı zamanda sizlere aktarmaya çalışıyorum. Mail adresim: yoturk@gmail.com

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu