HaberlerOyun DünyasıTeknoloji

The Last of Us 2, Arap yarımadasında yasaklandı

Merakla beklenen The Last of Us 2 oyununun çıkmasına kısa bir süre kala oyunun Birleşik Arap Emirlikleri ve Suudi Arabistanın'da aralarında bulunduğu bazı ülkelerde yasaklandığı ortaya çıktı.

2020 yılının en çok merak edilen ve beklenen oyunlarından birisi olan  The Last of Us Part 2 oyununun çıkış tarihi yaklaşırken,Orta Doğu’da ki bazı ülkelerde oyunun satışına yasak haberi geldi.

VG247 ve GamesIndurty’de yer alan haberlerde oyunun öncelikle Birleşik Arap Emirlikleri ve Suudi Arabistan’da ardından da bir çok Arap ülkesinde satışının yasaklandığı belirtildi.

The Last of Us 2, Arap yarımadasında yasaklandı

Haziran ayında çıkacak olan The Last of Us Part II oyunu Playstation Store içerisinde ön siparişe çıkmıştı ve uzun süredir satılmaktaydı. Haberin kaynağına göre ise adı geçen ülkelerin hiç birinde PlayStation Store’da oyunun kendi sayfası bulunmuyor.

Reddit’te bir kullanıcı bu durumla ilgili bir soru sormuş ve sorulan soruya resmi PlayStation Support hesabından yapılan yorumda ise Bir oyunun bölgesel PS Store’da yer almaması, oyunun ülkenin resmi mercileri tarafından yasaklanmış olduğu anlamına gelir. Bu konuda yapabileceğimiz bir şey yok.” ifadeleri kullanılmıştır.

Yasağın neden olduğuyla ilgili henüz PlayStation ve yasaklayan ülkelerden bir açıklama yapılmazken oyunun içerisinde yer aldığı söylenen bazı cinsel içerikler, LGBT temaları ve çıplaklıkların sebep olduğunu söylemek yanlış  olmaz.

Oyununun ülkemizde de piyasaya çıkış tarihi olarak 19 Haziran 2020 tarihi gözükmektedir.  1. oyunu oynayan biri olarak kesinlikle oynanması gereken bir oyun olduğunu söylemem gerek.

pomeranian boo fiyatları

Murat Dere

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat Bölümünü bitirdikten sonra çeşitli alanlarda çalıştıktan sonra kendimi ekonomi ve siyaset konusunda geliştirdim. Bu konularda severek ve tarafsız olarak okuyuculara haberler paylaşmaya çalışıyorum. Tarafıma ulaşmak isterseniz Mdere@lafmacun.net mail adresine iletilerinizi yollayabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu