HaberlerTürkiye

Teslim Olan Terörist PKK’nın Çirkin İç Yüzünü Anlattı

Güvenlik güçlerinden alınan bilgiliye göre; Hogir kod adını kulanan ve güvenlik güçlerine teslim olan bir teröristin ifadesinde, henüz 14-15 yaşındaken yine çocukluk arkadaşı olan “Cihan” kod adlı teröristle birlikte PKK terör örgütüne katıldıklarını, birlikte aynı kampta eğitim aldıklarını belirtti.

Cihan kod adlı terörist arkadaşının örgütün sözde liderlerinin hizmetinde çalıştığını ve bir gün sözde yönetici terörirstin barakasına yemek götürmek için girdiği sırada, onu bir başka teröristle uygunsuz bir halde gördüğünü söylüyor. Gördüğü manzara karşısında çaresiz kalan Cihan kod adlı teröriste bu durumdan hiç kimseye bahsetmemesi kounusunda sürekli baskı yapıldığı, ardından da onu ajan olarak suçladıkları için bir süre diğer teröristler tarafından dövüldüğünü ve son olarakda çıkarıldı terörist mahkemesi tarafından suçlu bulunarak infaz edilmesine karar verildiğini belirtti.  Hogir, arkadaşı cihan kod adlı teröriste infaz edilmeden önce kendi mezarını bile kazdırdıklarını ve çocukluk arkadaşını kendi gözleri önünde diğer örgüt üyeleri tarafından kurşuna dizildiğini söyledi. 

Yaşadığı bu olayın ardından, arkadaşının başına gelen olayların bir gün kendisinin başına da gelecebileceğini düşünüerek, pişman olduğunu ve emniyet güçlerine teslim olduğunu belirtti.

pomeranian boo fiyatları

Serap Yılmaz

2010 yılında haber sitelerinde editörlük kariyerine başladım ve zamanla yolum Lafmacun.Net ile kesişti. Magazin ve ünlüleri yakından takip eden yazar, Türkiye ve dünya gündeminde yaşanan magazinsel olayları Lafmacun.net okurlarına aktarıyor. Bana ulaşmak için: Syilmaz@lafmacun.net adresine mail atabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu