HaberlerTürkiye

Terör örgütü PKK’nın Sözde Yönetici Kadrosu Operasyonla Vuruldu!


Güvenlik güçleri haberlerine göre, MİT ve TSK’nın ortak yürüttüğü operasyonda, 21 Mart Perşembe günü, Terör örgütü PKK elebaşı Bayık’ın en yakınlarından olan Rıza Altun ve yanındakiler, Kandil’e düzenlenen hava  harekatı sonucunda etkisiz hale getirildi.

Aynı zamanda aralarında PKK’nın sözde Dış İlişkiler Sorumlusu “Navdar” kodlu Mikail Özdemir, yine sözde terör örgütü Sözcüsü “Serhat Varto” kod isimli Emrullah  Dursun ve sözde Kandil Bölgesi Sorumlusu “Sinan Sor” kod adlı Ali Aktaş’ın aralarında bulunduğu, üst düzey örgüt mensupları etkisiz hale getirildi.

PKK’nın tepe kadrosunda bulunan teröristlerden Altun’un, Mikail Özdemir ve Emrullah Dursun’la beraber Kandil’in İran sınırı yakınlarındaki Abu Bakra Köyü’ne gittiler, TB2 İHA ile hareketlik tespit edildi ve MİT tarafından tespit edilen koordinatlar hava harakatıyla F16 uçakları tarafından tam isabetle bombalanarak vuruldu.

Terör örgütünün sözde “Dışişleri Bakanı” olarakta lanse edilen  Rıza Altun ise operasyonda ağır yaralandı. Altun’un ağır yaralandığı biliniyor.

Terör örgütünün bölgedeki diğer ülkelerle ilişkilerini yöneten kadrolara yapılan operasyon sonucunda aynı zamanda bölgedeki terör örgütünü destekleyen diğer aktörlerede mesaj veren operasyon, aynı zamanda PKK’nın TSK’dan saklanmak için seçtiği Kandil’in iç bölgelerinde de onları bulacağımızı ortaya koydu.pomeranian boo fiyatları

Serap Yılmaz

2010 yılında haber sitelerinde editörlük kariyerine başladım ve zamanla yolum Lafmacun.Net ile kesişti. Magazin ve ünlüleri yakından takip eden yazar, Türkiye ve dünya gündeminde yaşanan magazinsel olayları Lafmacun.net okurlarına aktarıyor. Bana ulaşmak için: Syilmaz@lafmacun.net adresine mail atabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu