Faydalı Bilgiler

Ter Kokusunu Ortadan Kaldırabilecek 7 Bitkisel Çözüm

Ter kokusu çoğu zaman en fazla rahatsızlık duyduğumuz olumsuz durumlardandır. Özellikle de toplum içerisinde etkisini gösterdiğinde oldukça rahatsızlık duymamıza yol açabilmektedir.

İşte Ter Kokusuna Karşı Oldukça Etkili Olan Bitkiler Şunlardır;

Güvercin ağacı bitkisi: Güvercin ağacı bitkisinin bizlere sunduğu birçok faydalar bulunmaktadır. Bu harika bitki türünün bizlere sunduğu başlıca faydalardan biri de ter kokusunun önleyebilmesidir. Dolaysıyla da uzmanlar tarafından da tavsiye edilen güvercin ağacı bitkisini aktarlardan kolaylıkla temin edebilirsiniz.

Organik sirke: Ter kokusunun giderilmesinde oldukça etkili olan bitkisel ürünlerden biri de organik sirkedir. Keskin kokusu sayesinde ter kokusunu kısa sürede yok edebilme özelliği bulunan organik sirkeyi’de uzmanlar tavsiye etmektedirler.

Limon suyu:Limon suyunun ter kokusunda oldukça etkili olan bir niteliği bulunmaktadır.Dolaysıyla ter kokusunun giderilmesi amacıyla limon suyunu kullanabilirsiniz.

Çay ağacı yağı: Birçok faydalarının bulunduğu bu harika bitkisel yağın en belirgin özelliği ise ter kokusunu kısa sürede ortadan kaldırmasıdır. Dolaysıyla da uzmanlar ter kokusuna karşı çay ağacı yağının kullanılması gerektiğinin altını çizmektedirler.

Ada çayı yağı: Ada çayının ne kadar faydalı bir bitkisel çay olduğunu belirtmemizde fayda bulunduğu gibi bu harika bitkisel çayın yağının da ter kokusuna karşı oldukça etkili olduğunu da belirtmemizde fayda bulunmaktadır.

Kan taşı: Kan taşını birçoğumuz ilk defa duymuş olabiliriz. Fakat bu harika bitkisel ürünün birçok faydalarının bulunmasının yanı sıra aynı zamanda vücut ter kokusunun önlenmesinde de oldukça etkili niteliğinin olduğunu belirtmek isteriz. Kan taşını da aktarlardan kolaylıkla temin edebilirsiniz.

Yasemin yağı: Ter kokusunun giderilmesinde oldukça kalıcı sonuçlar sunan bir diğer bitkisel ürün ise yasemin yağıdır. Aktarlarda satışa sunulan bu harika bitkisel yağı ter kokusuna karşı güvenle kullanabilirsiniz.

Görüldüğü üzere ter kokusuna karşı birçok bitkisel çözümler bulunmaktadır. Sizler de ter kokusundan kurtulmak isterseniz yukarıdaki güvenilir bitkisel çözümleri deneyebilirsiniz.

ter kokusuna bitkisel çözüm

Uyarı

 Yukarıdaki bitkisel yağları ter kokusunun giderilmesi amacıyla kullandığınızda dikkat etmeniz gereken bazı ayrıntılar bulunmaktadır. Bu ayrıntılar şunlardır;

 l Bitkisel yağları uygularken gözlerinize temas etmemesine özen göstermelisiniz.

l Bitkisel yağları gereğinden fazlaca kullanmamalısınız.

l Haftada yalnızca 1 defa uygulamanızı tavsiye ederiz.

Ter kokusuna karşı etkili olabilen birçok yöntemler bulunmaktadır. Bu yöntemler arasında bitkisel çözümler ilk sıralarda bulunmaktadır. Dilerseniz makalemizde ter kokusuna karşı oldukça etkili olan bitkisel çözümlerin neler olduğu hakkında bilgiler sunalım.

 

pomeranian boo fiyatları

Serap Yılmaz

2010 yılında haber sitelerinde editörlük kariyerine başladım ve zamanla yolum Lafmacun.Net ile kesişti. Magazin ve ünlüleri yakından takip eden yazar, Türkiye ve dünya gündeminde yaşanan magazinsel olayları Lafmacun.net okurlarına aktarıyor. Bana ulaşmak için: Syilmaz@lafmacun.net adresine mail atabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu