ListelerTeknoloji

Telegram Grupları Nedir? Telegram Nasıl Kullanılır?

Telegram ile ilgili en çok merak edilen Telegram Grupları Nedir? Telegram Nasıl Kullanılır? Telegram'ın Faydaları Nelerdir? sorularının cevapları yazımızda.

Telegram Pavel Durov tarafından geliştirilerek 2013 yılında yayın hayatına başlatılan bir anlık mesajlaşma platformudur. Her kullanıcı 2 GB’a kadar metin mesajı, video, ses kaydı, sticker, fotoğraf paylaşımı yapabiliyor. Son dönemlerde adından sıkça fazla söz ettiren Telegram milyonlarca kullanıcı sayısına sahiptir. Telegram ile ilgili ayrıntılı bilgi sahibi olmak isteyen birçok kişi Telegram Grupları Nedir? Telegram Nasıl Kullanılır? Telegram’ın Faydaları Nelerdir? sorularına cevap arıyor. Telegram grupları son dönemlerin en etkili ve iletişim gücü bakımından bir o kadar da güçlü mesajlaşma uygulamalarından biridir. Oluşturulan gruplar 200000 kişiye kadar üyeye ev sahipliği yapabiliyor. Bu kadar fazla üyenin tek bir uygulama üzerinden anlık olarak mesajlaşabilmesi Telegram’ı özel kılıyor.

Telegram Grupları

1- Satılık İlanlar @satilikilanlar : Telegram’da satılık ürünlerinizi pazarlayabileceğiniz Telegram grubu
2- Matematik Ders Çalışma @matematikderscalisma : Matematik sorulanızı kolaylıkla çözdürebileceğiniz, kaliteli bir Telegram grubu
3- Sahibinden Arabalar @sahibindenarabalar :  Telegram’da şuan 3600 üyesi bulunan en büyük araba ilanlarının paylaşıldığı Telegram grubu.

Diğer Telegram grupları ve kanalları için https://t.me/s/gruplarkanallar Telegram kanalına abone olabilirsiniz.

En iyi 5 Telegram Grubu

Telegram Gruplarının Özellikleri Nelerdir?

Oluşturulan Telegram grupları iki farklı şekilde mesaj gönderme hizmeti veriyor. Grup üzerinden gönderilen mesajlar istenildiği takdirde düzenlenebiliyor. İsteyen üyeler de mesajlarının belirli bir süre sonra silinebileceği şekilde mesaj gönderebiliyor. Çeşitli platformlar üzerinden tüm kullanıcılar Telegram kullanabiliyor. Grup içerisinde gönderilen mesajların filtrelenebilmesi üyelerin istedikleri mesajlara anında erişmesine imkân veriyor. Telegram kanalları ve grupları arasında ki farklar da çok merak ediliyor. Telegram kanalları soruları daha çok Telegram hakkında araştırma yapan kişiler tarafından soruluyor. Oluşturulan grup içerisine istenen mesajlar sabitlenebiliyor. Grup içerisinde uyulması gereken kurallar ve dikkat edilmesi gereken hususlar sabitlenen mesajlar ile tüm üyelere duyurulabiliyor. Grup içerisindeki üyeler bildirim almak istemese bile sabitlenen mesajlar tüm üyelere iletilir.

Telegram Gruplarına Nasıl Katılım Sağlanıyor?

Telegram’da bir gruba katılmak isteyen kişiler grup daveti ile veya davet kodu ile gruba katılım sağlayabiliyor. Oluşturulan gruplara katılan üyelerin hangi izinlere sahip olacağına grup yöneticileri karar verebiliyor. Grup yöneticileri istedikleri takdirde bazı üyelerin veya tüm üyelerin mesaj göndermesine izin vermeyebilir. Telegram Grupları soruları ile ilgili ayrıntılı bilgi sahibi olmak isteyen herkes uygulamayı ücretsiz olarak indirerek birçok konuda ayrıntılı bilgi sahibi olabilir. Uygulama kullanımı için Telegram hiçbir üyesinden ücret talebinde bulunmaz. Sizlerde hemen akıllı cihazınızın uygulama marketine giriş yaparak Telegram’ı indirebilirsiniz.

En iyi 5 Telegram Grubu

Telegram İndirmek için;

Telegram
Telegram
Developer: Telegram FZ-LLC
Price: Free
‎Telegram
‎Telegram
Developer: Telegram FZ-LLC
Price: Free

pomeranian boo fiyatları

Yusuf Ömer TÜRK

Ege Üniversitesi Bilgisayara Mühendisliği bölümünden mezun olduktan sonra yazılım geliştirme ve akıllı telefon teknolojilerini yakından takip etmeye başladım. Yeni çıkan veya çıkacak bir çok teknolojik yeniliği dünya ile aynı zamanda sizlere aktarmaya çalışıyorum. Mail adresim: yoturk@gmail.com

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu