HaberlerListeler

Teknolojinin hayatımızdaki önemi?

Teknoloji günümüz etkenlerinin başı konuma gelmekle beraber aynı zamanda insanları olumlu veya olumsuz etkileyebilecek en büyük etkenlerden biridir.

   Peki teknolojiyi ne kadar verimli kullanıyoruz ve yahut bize ne kadar faydası mevcut uzun yıllardır süregelen tartışmaları başında gelmektedir. Teknoloji, bilimin, pratik yaşam gereksinimlerinin karşılanmasına ya da insanın çevresini denetleme, biçimlendirme ve değiştirme çabalarına yönelik uygulamaları yönetme biçimi olarak tanımlamak yanlış olmaz. Teknoloji, günümüzde veri paylaşımının en etkin bir biçimde kullanılarak keşiflere yön vermesinin etkin bir parçası olarak da tanımlanabilmektedir.

   Birçok alanda bize verilere dayanarak sunum sağlayan teknoloji son yıllarda bizleri ayakta tutan, olanakları ile insanları büyük çapta çevrelemiş geniş bir yelpazedir. Çağları zamanlara bağlayan teknoloji yeterli bilgi birikimlerini bize aktarırken verimsiz bulunduğumuz konulara açılan kapılardan yardımını sunmaya devam eder. Elbette her iyi faydanın aşırı kullanımı zarar vermekle beraber teknolojinin de bir takım olumsuz sonuçlar doğuracağını unutmamak gerek. Uzakları yakın geçmişimizi günümüze uygun hale getiren sınırlı kalan bilgimize tercüman olan teknolojinin en büyük nimetlerinde bir tanesi hiç şüphesiz bilgisayar ve bununla beraber internet kullanımıdır. Yoğun bir kitleye sahip olan sosyal medya ağları ile günümüz insanları iletişimlerini çeşitli mecralarda sürdürerek sağlamakta. Ayrıca çeşitli imkanları kullanarak meslek, eğitim, pazarlama, yönetim vs. birçok alanda kolaylık oluşturmaktadır. Geleceğe yönelik planlarımızı bile yeri geliyor teknoloji üzerine konumlandırıyoruz. İletişim çağını en iyi şekilde kullanmamıza fırsat sağlayan teknoloji hayatımızın vazgeçilmez parçası olmuş durumda ve neredeyse herkes bunun bilincine varmakla beraber fazlalığını da sorgulamakta. Teknolojik özellikleri birleştirince zarara yol açılan yöntemlerde peşinden gelmekte. Günümüzde insanların ihtiyaçları ve çeşitli konularda sorunları vardır. Bu sorunları çözebilmek ve ihtiyaçları gidermek için teknolojiye ihtiyaç duyulur. Bunun yanı sıra teknoloji insanların hayatını kolaylaştırmıştır. Şu ana kadar teknolojinin genellikle faydalarından bahsettik. Peki ya zararları? Elbette zararları da insan yaşamını etkiler çoğunlukta örneğin; İnsanları tembelleştirmiş tir. Hazıra alıştırmıştır.İnsanlar tam bir tüketici olmuştur. İnsanlar arasındaki yüz yüze iletişimi azaltmıştır.

   Teknoloji hayatımızı ayakta tutan bir buluş olabilir fayda ve zararlarını dengede tutabilirsek insanlık için büyük kazançlara dönüşecektir.

pomeranian boo fiyatları

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu