Yaşam - insan

Tek Kişilik Evlilikler Gerçekten Var mı?

Son zamanlar herkesin kafasını karıştıran tek kişilik evlilikler, yine iki kişi tarafından uygulanan bir eylemdir.

Evliliğini sağlıklı bir şekilde yürütemeyen çiftler, anlaşmalı bir şekilde evliliğine devam ederler. Burada baskı söz konusu değil. Tıpkı bir bekar hayatı gibi, çiftler dilediği gibi özgür davranabiliyorlar. Evde yapılan iş paylaşımları sadece kadın üzerine yığılmaz. Tıpkı bir pansiyonda arkadaşınızla iş bölümü yaparmışçasına, işleri eşinizle paylaşabiliyorsunuz. Hala evlisiniz ama bir bekarın yaşadığı özgürlüğü yaşıyorsunuz. Tabi ki bu tür evlilikler pek de hoş karşılanmaz. Gerçek evliliğin yerini tutmaz. Genelde tek kişilik evlilikler geçimsiz insanların verdiği karardır. Bu yüzden evliliğin ciddi bir müessese olduğunu ve çiftler arasında saygının sevginin, değeri olduğunu hatırlatmak isteriz. Evlilik iki kişiliktir .Tek kişilik evlilik gerçekten var mı derseniz, evet var. Bu evlilik türleri, oldukça anlamsız bir birlikteliğin sürdürülme şeklidir.

tek kişilik evlilikler

Tek Kişilik Evliliklerin Olmaması İçin Çiftler Birbirine Nasıl Davranmalıdır?

Evlilik, mutluluk üzerine kurulmuş yepyeni bir sayfanın başlangıcıdır. Bu yüzden, çiftler arasında saygı ve sevgi oldukça, evlilik anlam kazanır. Evlilikte geçimsizliğin sebepleri kişilerin birbirini yeteri kadar anlamamasıdır. Tek kişilik evliliklerde önceden anlaşma sağlanmaktadır. Bu ne kadar resmi bir belgede imzalar atılmış olsa dahi, gerçek evliliğin yerini tutmaz. Temeli sağlam değildir. Bir yerden sonra bu anlaşmadan da kişiler sıkılacak ve tamamen özgürlük uğruna boşanmayı seçeceklerdir.

Kavga esnasında çiftler birbirine daha alçak sesle cevap vermeli olayın üstüne daha fazla gitmemelidirler. Arada var olan saygının yitirilmemesi için seviye çok önemlidir.

Suçluluk duygusu eşler arasında oldukça arada büyüyen sorunlar kavgaya dönüşmektedir. Evlilik hayatında, çocuklar hastalanınca çiftler bunu birbirlerine yükleyerek, o hastalıktan sorumluluğunu kendilerinde bulurlar. Bu da onların tartışmasına neden olur. Tek kişilik evliliklerin yaşanmaması için, iyi bir aile olabilmeyi başarmak, evlilik için çaba göstermek gerekir.

pomeranian boo fiyatları

Serap Yılmaz

2010 yılında haber sitelerinde editörlük kariyerine başladım ve zamanla yolum Lafmacun.Net ile kesişti. Magazin ve ünlüleri yakından takip eden yazar, Türkiye ve dünya gündeminde yaşanan magazinsel olayları Lafmacun.net okurlarına aktarıyor. Bana ulaşmak için: Syilmaz@lafmacun.net adresine mail atabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu