Yaşam - insan

Tek Kişilik Evlilik Nedir?

Evlilik olayı aslında iki birey arasında gerçekleşen bir durum olarak bilinir. Ancak tek kişilik evlilikler de yok değildir.Bu cümle belki biraz kafanızın karışmasına neden olabilir ancak bunu şuan için ilişkileri sağlam gitmeyen çiftler için kullanılabilecek en güzel tabir bu olabilir. Günümüzde sağlam olan ilişkilere kafanızı çevirip dikkatli bir şekilde inceleyin. Bu incelemenizin ardından kimin daha çok ilişkiye önem ve değer verdiğini anlamaya çalışın. Bir kadın mı daha fazla değer verir yoksa erkekler mi?

Aslında detaylı bir şekilde bakıldığı zaman sevgi ve aşk her kapıyı açar cümlesinin biraz eksik kaldığını görüyoruz. Eşler arasındaki ilişkilerin tek kişilik evlilikler haline dönüşmemesi için aşk çok önemli bir faktör olmasına rağmen bu duyguların,ilişkiyi devam ettirip başarılı yerlere gelmesi için, hoşgörü, özveri, sabırlı olma ve anlayışlı olma gibi duyguların da hakim olması gerekir. Belki sevgili aşamasında ilişkiniz bu şartlarda olabilir ancak bazı durumlarda evlendiği zaman bireyler bu özellikler de maalesef tersine dönüyor ve tam olarak bir kaos ortamı hakim oluyor.

Belli bir noktadan sonra olgunluk ve fedakarlık bir evlilik için en vazgeçilmez unsur olarak karşınıza çıkar. Çünkü bu evlilik ilişkilerinde yaptığınız bir davranışın, bir fedakarlığın aynısını sizde görmek istersiniz. İşte sağlıklı ve uzun süren evliliklerin temelinde aşk ve sevgi ile birlikte bu etkenler de yatıyor. İşte tek kişilik evlilikler de bu özelliklerden bahsetmek doğru olmayacaktır.  Tek kişilik evlilikler içinde bu kadar saygı çerçevesini bulmak bile çok zor olan bir durumdur.

Bu durumda tek kişilik evlilikler de bireyler aynı evde yaşamalarına rağmen sanki iki yabancıymış gibi davranıyorlar. Hatta bazen her iki tarafta böyle düşünmesine rağmen birbirlerine hissettirmemeye çalışıyorlar. Ancak bir evin içinde her iki bireyde umursamaz ve boş verme havasındaysa kesinlik ile bu kötü bir durumdur.Başınızdan kötü bir olay geçtiği zaman bunu eşinize anlatabilmelisiniz. Eğer anlatamıyorsanız ve anlatmak istemiyorsanız tek kişilik evliliğe doğru gidiyorsunuz demektir. Unutmayın her zaman aşk ve sevgi ilişkileri ayakta tutmaz hele ki evlilik gibi önemli bir konu ele alındığı zaman durum kesinlikle böyledir. Bunun önüne geçmek için ise eşinize sabırlı, merhametli, fedakar,anlayışlı ve hoşgörülü bir yapı içinde bulunun.

pomeranian boo fiyatları

Serap Yılmaz

2010 yılında haber sitelerinde editörlük kariyerine başladım ve zamanla yolum Lafmacun.Net ile kesişti. Magazin ve ünlüleri yakından takip eden yazar, Türkiye ve dünya gündeminde yaşanan magazinsel olayları Lafmacun.net okurlarına aktarıyor. Bana ulaşmak için: Syilmaz@lafmacun.net adresine mail atabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu