Gezi RehberiListeler

Tayland Gezi Rehberi

Güneydoğu Asya’da yer alan bu ülkenin başkenti Bangkok’tur. Geniş bir yüz ölçümüne sahip bu ülke, büyüleyici bir kültüre sahiptir. Tayland’ın ekonomisinin çoğunlukla tarıma dayanmakta olup, ayrıca turizm ve değerli maden yatakları da önemli gelir kaynaklarıdır. UNESCO Dünya mirası listesinde Taylan’ın 5 bölgesi bulunuyor. Burayı gezmek isteyenler için oldukça uzun bir liste yapmaları gerekecek. Çünkü bu ülkenin çok fazla gezilecek yeri vardır. Tayland turistlik bir ülke olmasına rağmen sakin bir yerdir. İnsanları da yardımsever ve güler yüzlü.

Tayland Gezilecek Yerler:

Phanom Rung

Phanom Rung

Tayland’ın kuzey doğusunda bulunan ve volkanın üzerinde olan gösterişli bir mabettir. 10 ve 13.yüzyılları arasında Kimerler tarafından yapılmış. Kırmızı kil ve kum taşı ile yapılmış olan bu mabet, Yıl içinde milyonlarca turist çekiyor.

Ayutthaya

Ayutthaya

Başkent Bangkok’a yakın bir yer olan Ayutthaya, dünyanın en etkileyici şehirlerinden biridir. Chao Phraya nehrinin vadisinde bulunuyor. Buraya tren ve otobüs ile ulaşım oldukça kolaydır.

Khao Sok Milli Parkı

Khao Sok Milli Parkı

Ülkenin en muhteşem vahşi yaşam alanıdır. Burada yüksek kayalıklar, balta girmemiş ormanlar, nehirler ile burada rüya gibi ortamda bulunuyor. Ayrıca bir çok maymun cinsi, asya fili, geyik, ayı gibi bir çok hayvanı burada görmeniz mümkün.

Chiang Mai

Chiang Mai

Modern mimarın ve tarihin yer aldığı, sakin ve güzel bir şehir. Chiang Mai, doğa sporları ile uğraşanların gözdesi olan bir yerdir.

Kanchanaburi

Kanchanaburi

Tayland’ın batısında bulunan doğa harikası olan mutlaka görülmesi gereken bir yerdir. Burası şelaleleri, milli parklara olan yakınlığı ve manzarasıyla ünlüdür.

Railay Plajı

Railay Plajı

Etrafı dik ve yüksek kayalarla çevrili olan bir yarım adadır. Buraya sadece deniz yoluyla ulaşmak mümkündür. Ayrıca kaya tırmanışı içinde ideal bir yerdir.

Taylad ile ilgili diğer içeriklerimize de bakmanızı tavsiye ederiz.

pomeranian boo fiyatları

Sevda Öztürk

1990 Antalya doğumluyum, magazin, sinema haberlerini yakından takip eder, onlar hakkında güncel haberler ve içerikler yayınlıyorum. Sozturk@gmail.com adresinden tarafıma ulaşabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu