Gezi Rehberi

Tatilde Olmak İstemeyeceğiniz 4 Yer

Tam da tatil mevsimi değil mi? Tatilden kastımız Türk Halkı’nın büyük bir çoğunluğunun da anlayacağı gibi aslında bir yaz tatili.

Croocked Ormanı

Polonya’daki bu orman aslında çok da büyük sayılamayacak 400 ağaçlık bir koru. Bu koruluktaki çam ağaçları şekilleriyle akıllara durgunluk veriyor. Belli bir yerden sonra gövdeleri 90 derecelik bir açıyla bükülüp kıvrılmaya başlıyor. Yapılan onlarca araştırmaya rağmen bu şekil bozukluğunun sebebi hala bulunabilmiş değil. Üstelik dahası, uzmanlar bu eğriliğin herhangi bir makine ya da insan gücüyle yapılamayacağını söylüyor.

crooked2

 

 

 

Aokigahara Ormanı

Japonya’nın Fuji dağı eteklerindeki bu orman gerçek edıyla neredeyse hiç anılmıyor. Ormanın öyle kötü bir şöhreti ve ismi var ki gidip görmek neredeyse imkansız. Bu orman Japonya’da intihar etmek isteyenlerin mekânsal anlamdaki 1 numaralı tercihi. İsmi de malumunuz İntihar Ormanı. Japon yazar Wataru Tsurumui’nin “İntihar El Kitabı” isimli eserinde övgüyle bahsettiği bu ormanda her yıl onlarca kişi intihar ediyor. Ormanda intihar edenlerin kıyafetleri, ayakkabıları, ağaçlarda asılı urganlar, hatta kemik kalıntıları bile görmek mümkün. Ülkemizde ormanlarda ateş yakmak yasaktır tabelalarına alışkın olan insanlar olarak bu ormanda “İntihar Etmek Yasaktır” tabelaları görmek de fazlasıyla ürkütücü.

aokigara

 

aokigahara

aokigahara

 

Overtoun Köprüsü

Köprü değil, köpek kapanı. İskoçya’da Milton yakınlarında bulunan ve 1859 yılında inşa edilen köprü tıpkı Aokigahara Ormanı’nı insanların intihar için seçmesi gibi, köpekler için de vazgeçilmez bir intihar mekanı. 1950’li yıllarda özellikle Koli cins köpeklerin intiharıyla başlayan bu garip vakalar günümüzde de devam etmekte. Her seferinde köprünün aynı tarafından, neredeyse aynı açıyla 15 metre yükseklikten atlayan köpeklerin, ölmeseler dahi sonrasında tekrar köprüye çıkıp atladığı biliniyor. İnsanlar tarafından sırat köprüsü oalrak da adlandırılan köprüden geçmek gerçekten kıldan bile daha ince bir köprüden geçmek kadar zor.

Overtoun Köprüsü

Overtoun Köprüsü

 

 

San Zhi Kasabası

Tayvan’da bulunan ve lüks ve konforlu bir yaşam için yüksek gelirli kesime hitaben inşa edilen kasaba şu anki haliyle tam bir mezarlık şehir. Bunun sebebi ise çok ürkütücü. İnşaat sırasında garip ve korkunç şekilde kazalarla ölen işçilerin olması. Bu ölümler yatırımcıları da korkutup kimsenin kasabada yaşamak istememesine sebep olmuş. Ölenlerin hayaletlerinin hala kasabada dolaştığı inancı da üzerinden zaman geçmiş olmasına rağmen insanların bu bölgeye gelmesine engel oluyor. Her şeyiyle ölümleri ve ürküten yalnızlığını yansıtan bu kasabanın garip şekilli evlerinde tatil yapmak bir yana, tek bir gece geçirmek bile imkansız.

San Zhi Kasabası

 

 

San Zhi Kasabası

pomeranian boo fiyatları

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu