EDİTÖR BAŞVURU
Yaşam - insan

Taso ve futbolcu kartları

Taso ve futbolcu kartları ile bizler doksanlı yıllarda daha çok eğlenceye sahip olurduk, o dönemler de en iyi oyunlardan birisiydi...

Taso ve futbolcu kartları

Taso ve futbolcu kartları doksanlı yıllarda biz çocukların vazgeçilmez eğlencelerinden biriydi. Geçmişe şöyle bir dönüp hayatımızı gözlerimizin önünde film şeridi gibi geçirdiğimiz anda, hiç unutulmayan dostluklar ve dostlarla birlikte geçirdiğimiz acı tatlı anılar her zaman hayalimizin başköşesin de yer almaktadır. Geçmişten günümüze doğru birçok değişkenlikler de süre gelmiştir. Hep deriz ya hani ”Şimdiki nesil çok şanslı” diye aslında bizler daha da şanslıyız çünkü şimdiki nesil Taso nedir? ne işe yarar? daha onu bile bilmiyorlar. Hemen nasıl da canlandı gözünde değil mi.? Kim bilir bir Taso kelimesi ile hangi arkadaşın aklına geldi. Eskiden çok oynardık şimdiki nesil bilmese de sırf Taso biriktirmek için tüm okul harçlığımızı Cipslere verirdik.

Okulda Taso Oynamak

Yeri gelirdi okulda sabahtan öğlene kadar hiçbir şey yemeden harçlığımızı harcamadan eve giderken cips alır ve acaba çıkacak olan Taso’da hangi çizgi karakteri yer alacak diye heyecanlı ve şaşkın bir şekilde cipsin içine bakardık. Yine aynı şekilde futbolcu kartları çıkardı ve hatta cipsi almadan bile içinde var mı yok mu diye elimizle cips paketini ezerek kontrol ederdik. Bu yaptığımızı tabi ki de bakkal amca görmeden gizlice yapar birde bunun heyecanını yaşardık. Toplanan Taso yada futbolcu kartları ile oyunlar oynar zamanın nasıl geçtiğini hiç anlamazdık.

Taso Kuralları

Tasolar da kural ters çevirme üzerineydi ve futbolcu kartların da ise en büyük hedefimiz koleksiyonu tamamlamak adına olurdu. Üzerindeki çıkan rakamlar doğrultusun da futbolcunun gündemde fazla yer alması. Kaliteli olmasın dan dolayı kartlar üzerin de yapılan oyunlarda da kazanıp kaybetmek bunun üzerin de gerçekleşirdi. Şimdiki nesil elbette teknoloji ile karşılaştığı için onlara bu oyunlar çok basit gelebilir fakat eski dönemler de bu oyunlar en çok sevilen ve moda olan oyunlardan birisiydi.  Bu oyunlar ile o kadar çok çabuk bir şekilde zaman geçirirdik ki eve geç kaldığımız ve ebeveynler den azar işittiğimiz anlar bile mutlaka olmuştur. Taso ve futbolcu kartları ile bizler oyunları daha da eğlenceli hale getirmek için adeta bahis sistemine yönelirdik.

İlginiz Çekebilir

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu