ListelerYaşam - insan

Tarihin En Güzel Kadınlarının Kullandığı 10 Gizemli Sır

Tarihteki en güzel kadınların kullandığı özel güzellik sırları vardır. Bunlardan bazıları aslında kullanılan yöntemken bazılarını ilk kez duyacaksınız.

Bu içeriğimizde tarih boyunca adından yaptıklarının haricinde güzellikleriyle söz ettirmeyi başarmış kadınların özel güzellik sırları vardır. Bizde bu yazımızda bunlardan bahsediyoruz. Eminim bunlardan bazılarını duyduğunuzda güzellik için bu kadar da yapılır mı be diyeceksiniz.

İşte o güzellik sırları ;

İmparatoriçe Elisabeth: Ham Dana ile Kaplanmış Yüz Maskesi

İmparatoriçe Elisabeth

Yeryüzündeki en güzel kadını, 19. yüzyılda , Avusturya İmparatoriçesi Elisabeth idi.  Kusursuz cildi ve ayaklarına kadar düşen kalın kestane saçlarından dolayı Avrupa çapında güzelliği ile ünlüydü.

Bu güzelliğin sırrını ılık zeytinyağı ve çiğ dana eti ile oluşturduğu maske ile koruduğu söylenmektedir.

Sevdiği yemeklerin üzerine, tavuk, keklik, geyik eti ve dana eti ekletirdi. Bunun yanı sıra  o kadar sıkı bir korse giyerdi ki, belinin etrafı sadece 49.5 santimetre olarak ölçülürdü.

Ayrıca saçları çok uzun olduğu için günden üç saatten fazla tararmış.

Kleopatra: Eşek Sütü İçerdi

Kleopatra

Kraliçe Kleopatra, yaşayan en güçlü erkeklerin kalbini güzelliği ile kazanmıştır.

Kleopatra,  zamanının olağan güzellik kurallarına uymuş ve  püre haline getirilmiş böceği bağırsaklarından yapılmış bir rujun yanı sıra ve gözlerinin altına tozlu timsah gübresi çekmiştir.

Fakat Kleopatra kendini dönemin güzellik yöntemleriyle sınırlamadı. O bir kraliçeydi ve bu, herkesten daha fazla şey yapabileceği anlamına geliyordu. O da öyle yaptı ve hergün 700 eşekten sağılan süt ile yıkandı ve düzenli olarak içti.

Eşek sütü. Soured laktoz laktik aside dönüşür, bu da bir kadının vücudundaki yüzey tabakasının soyulmasını sağlar ve alt kısımda pürüzsüz, lekesiz bir cildi açığa çıkarır.

Bu onun güzelliğinin gerçek sırrı

Nefertiti: Makyaj Güzeli

Nefertiti

Mısır kraliçesi Nefertiti’nin adı “güzel olan” anlamına gelir. O kadar güzeldi ki, 20. yüzyılın başlarında, yüzünün heykeli uluslararası bir duyguya neden oldu. Öldükten sonra 3000 yıldan fazla bir süre güzelli konuşuldu.

Nefertiti tamamen tüysüzdü. Tüm vücudusaçlar da dahil olmak üzere bir tıraş bıçağıyla baştan aşağa tıraş edildi. Bunun yerine, kafasına bir peruk taktı ve gözlerini kohl adında bir şeyle siyaha boyadı.

Kohlu, tesadüfen,  kurşun cevheri galenisinden yapılmıştı – bu, Nefertiti’nin her makyaj yaptığında kendini  kurşun zehirlenmesiyle öldürdüğü anlamına geliyor.

Ama kurşunun onu öldürmesi pek olası değil.  Rujundan önce onu öldürmesinin bir yolu yok. Her şeyden önce ruju, brom manniti içeriyordu; genellikle, gözlerinin etrafına sürdüğü kurşundan çok önce onu zehirleyecekı bir başka zehirli madde.

Kraliçe Elizabeth I: Kurşun Kaplama Cilt

Kraliçe Elizabeth I

Kendini kurşunla zehirlemek binlerce yıldır harika bir makyaj malzemesi oldu. Nefertiti gözlerinin etrafında küçük bir kurşun çalarken , Kraliçe I. Elizabeth’e kıyasla çok masum sayılırdı.

Elizabethan döneminde en popüler cilt ürünü “Venüs ceruse” denen bir şeydi. Bu, oldukça sade bir şekilde, kadınların cildinin üzerine porselen beyaz görünmesini sağlamak için sürülen kurşun ve sirke karışımıydı.

Kimse bu karışımı Kraliçe Elizabeth’in kendisinden daha fazla kullanmadı. 29 yaşındayken Elizabeth çiçek hastalığına yakalandı ve cildinin her yerinde yara izleri bıraktı . Skarlarını halka göstermek için çok aşağılanmıştı ve bunun yerine, etinin her santimini zehirli beyaz boyayla kapladı.

Kraliçe Elizabeth o kadar çok kullandı ki o olmadan tamamen tanınmazdı.

Marie Antoinette: Güveç Güvercin Suyu

Marie Antoinette

Fransız kraliçesi Marie Antoinette, dünya klasında bir güzellik olarak ünlendi ve onu sürdürmeye kararlıydı.

İmparatoriçe Elizabeth gibi, bir yüz maskesi ile yatağa giderdi, tabi onun maskesinden daha farklı bir maske kullanıyordu.

Onun ilginç güzellik sırları arasında sabah yüzünü, güvercin pisliğinden yapılmış bir yüz temizleyici ile yıkayarak güne başlıyordu.  Fransa kraliçesi Marie Antoinette’in aynı şeyi asla iki kez giymemesi bekleniyordu. Ve böylece, her yıl, o günlerde yaklaşık 4 milyon dolara eşdeğer parayı kıyafetlerine harcıyordu.

Mary, İskoç Kraliçesi: Şarap

Mary, İskoç Kraliçesi

İskoç Kraliçesi Mary, doğal bir güzelliğe sahip değildi. Biraz büyük ve çenesi biraz keskin olan bir burun ile doğdu ama bir kraliçeydi ve güzel olmak zorundaydı.

Cildini olabildiğince çarpıcı tutmak için, hizmetkârlarının beyaz şaraplı bir küvet doldurmasını istedi., Mary şarabın cildini güzelleştirdiğine inanıyordu.

Kulağa çok saçma geliyor, ama aslında insanların bugün hala yaptığı bir şey. Bugün, buna vinoterapi deniyor ve dünyanın her yerinde Mary, İskoç Kraliçesi gibi şarapla yıkanacağınız yerler var.

Simonetta Vespucci: Arsenik, Sülükler ve İnsan İdrarı

Simonetta Vespucci

Adını bilmiyor olsanız bile, Simonetta Vespucci’nin yüzünü görmüşsünüzdür. Rönesans’ın en büyük ressamlarından bazıları için ilham kaynağıydı. Hatta Venüs’ün Doğumu merkezinde kendini sevme tanrıçası için modellemek için seçilmiştir .

Rönesans’ta herkes ona benzemek isterdi. Ve böylece güzellik rejimini  sülükler, zehirler dahil olmak üzere hepsini taklit ettiler.

Cildin soluk, beyaz ve güzel kalmasını sağlamak için Vespucci’nin zamanında kulağa sülükler takılırdı. Sülükler, kanı yüzlerinden dışarı çekerek, onların cildini soluk bırakırdı.

Bu kadar ileri gitmek istemeyenler, her zaman bir yüz maskesi kullanabilirler. Rönesanslı kadınlar ekmek kırıntılarını ve yumurta akılarını sirke ile karıştırıp daha sonra yüzlerine serbestçe uygular

pomeranian boo fiyatları

Serap Yılmaz

2010 yılında haber sitelerinde editörlük kariyerine başladım ve zamanla yolum Lafmacun.Net ile kesişti. Magazin ve ünlüleri yakından takip eden yazar, Türkiye ve dünya gündeminde yaşanan magazinsel olayları Lafmacun.net okurlarına aktarıyor. Bana ulaşmak için: Syilmaz@lafmacun.net adresine mail atabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu