Faydalı BilgilerListeler

Tansiyonu Düşüren Sebze ve Meyveler Nelerdir?

Özellikle 30 yaşından sonra ortaya çıkan bir sağlık sorunu olan tansiyon günlük hayatı oldukça zorlamakta. Tamamen beslenme ile alakalı bir rahatsızlık olan tansiyonu düşürmek ve kontrol altına almak için sağlıklı beslenmek gereklidir. Kan basıncını düzenli bir şekilde sağlıklı gıdalar ile beslenerek düşürebilirsiniz. Tansiyon rahatsızlığı olan kişiler öncelikle alkol ve sigara tüketiminden uzak durmalı. Hayatlarından aşırı tuz tüketimini çıkartmalı ve sebze ve meyve tüketerek tansiyonu düşürmeliler. Tansiyonu Düşüren Sebzeler Hem tansiyonu düşüren, hem de diyet listelerinin başında yer alarak kilo vermek için etkili olan çiğ sebzeler tüketilmelidir. Sebzeleri çiğ tüketerek veya sadece haşlanmış bir şekilde hiçbir tuz ve baharat olmadan tüketerek tansiyonu düşürebilirsiniz.

Yapraklı Sebzeler Lif ve mineral bakımından zengin olan yapraklı sebzeler tansiyonu düşürmekte oldukça etkilidir. Aşağıda liste olarak vereceğimiz yapraklı sebzeleri yaşam tarzınızın bir parçası haline getirerek düzenli tükettiğinizde tansiyon rahatsızlığına çözüm olacaktır. Yapraklı sebzeler aynı zamanda damar tıkanıklığını da önleyerek pek çok sağlık sorununu engelleyecektir. Yeşil yapraklı sebzeler çiğ veya haşlanmış olarak tüketilmektedir.

1- Ispanak 2- Marul 3- Lahana 4- Pazı Kudret Narı İçerisindeki zengin amino asit değerleri ile tansiyonu düşürmekte oldukça etkili bir sebzedir. Yeşil yapraklı sebzelerin ardından muhakkak tüketilmesi gerekir. Kereviz Kereviz, özellikle kan basıncını kontrol altına almak için sürekli olarak tüketilmelidir. Kan basıncı kontrol altında tutulduğunda tansiyon rahatsızlığı görünmeyecektir. Havuç Potasyum açısından en zengin sebze havuçtur. Kalp krizi riski başta olmak üzere uzman doktorlar tarafından önerilmektedir. Kan basıncını kontrol altında tutar ve tansiyon rahatsızlığını da önleyecektir.

Tansiyonu Düşüren Meyveler Vitamin ve mineral açısından zengin olan meyveler tıpkı sebzeler gibi tansiyonu düşürmekte etkilidir. Kuru erik Sodyum ve potasyum içeren kuru erik özellikle yüksek tansiyon rahatsızlığı bulunan kişilere önerilmektedir. Aynı zamanda kanın pıhtılaşmasını engeller, vücuttaki kan akışını düzene sokar. Kavun Magnezyum ve potasyum içeren kavun hem tansiyonu düşürmek için, hem de damar sertleşmesini engellemek için tüketilmesi gereken meyvelerden. Muz Her gün düzenli olarak 2 adet muz tükettiğinizde hem yüksek tansiyon, hem de kan basıncını önler.

pomeranian boo fiyatları

Murat Dere

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat Bölümünü bitirdikten sonra çeşitli alanlarda çalıştıktan sonra kendimi ekonomi ve siyaset konusunda geliştirdim. Bu konularda severek ve tarafsız olarak okuyuculara haberler paylaşmaya çalışıyorum. Tarafıma ulaşmak isterseniz Mdere@lafmacun.net mail adresine iletilerinizi yollayabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu