Haberler

Taliban militanları Afganistan’da karakolu bastı

Uzun yıllardır Afganistan ve çevre ülkelerde varlığını sürdüren terör örgütü Taliban bir saldırıda daha bulundu. Bir süredir sessizliğini koruyan terör örgütü, Afganistan’da karakola saldırı düzenleyerek 4 askerin ölmesine neden oldu.

Afganistan’ın Sar-i Pul vilayetinin Kaşkari kasabasında bulunan askeri karakola düzenlenen saldırıda 4 askerin hayatını kaybettiğini açıklayan Afgan yetkilileri, olayın ardından teröristlerin peşine düştüklerini açıkladı. Karakola yapılan saldırıda rol alan terörist grubundan 5 kişinin öldürülüp, 6 kişinin de yaralandığı belirtildi.

Kaşkari kasabasında karakola düzenlenen saldırıda 4 asker hayatını kaybederken 5 asker de yaralanmıştı. Yaralıların durumu hakkında askeri yetkililer tarafından henüz net bir açıklama yapılmasa da kişilerin durumlarının ciddi olduğu biliniyor. Resmi olmayan açıklamalara göre yaralı 5 askerin de hayatını kaybettiği söylenmekte.

İlgili Makaleler

Terör Örgütü Taliban Tekrar Canlanma Peşinde

Avrupa ve Ortadoğu genelinde uyuşturucu ticaretinin güvenliği ve malların taşınmasında rol oynayarak kendisine büyük bir maddi gelir sağlayan terör örgütü Taliban tekrar canlanma peşinde. Bir süredir saldırı düzenlemeyen terör örgütü üyeleri, yapmış oldukları bu karakol saldırısı ile birlikte kendilerinin tekrar faaliyetlerine devam edeceklerini duyurmuş oldular.

Henüz Taliban terör örgütü üstlerinden bir açıklama gelmedi. Ancak saldırıyı düzenleyen kişilerin Taliban’a ait olduğu bilinmekte. Bu olayın ardından Afganistan yönetiminin de tekrardan harekete geçmesi bekleniyor.

İlginiz Çekebilir
pomeranian boo fiyatları

Ömer Gül

Kocaeli Üniversitesi Halkla ilişkiler bölümünden mezunum. Türkiye genelinde yaşanan olayları takip ederim, aynı zamanda teknolojik gelişmeler ve magazin dünyasıyla ilgili konularda yazmayı da seviyorum. Tarafıma Ogul@gmail.com mail adresimden ulaşabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu