Teknoloji
Trend

Tablet Satın Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Tablet Almadan Önce Bu Yazıyı Okumanızı Tavsiye Ediyoruz :)

Teknolojik ürün satın alırken hepimizin aklında muhtemelen aynı soru vardır. En iyisini en uygun fiyata nasıl alabilirim ? Fiyat performans açısından bana en çok katkı sağlayacak ürün hangisidir. Bu yazımızda tablet satın almadan önce nelere dikkat etmeliyiz, en iyi tableti en uygun fiyata nasıl alırız? Bu başlıklara eğileceğiz ve yazımızın sonunda da önerimizi yapacağız.

Kullanım Alanı ve Bütçenizi Belirleyin 

Hayal kırıklığını en aza indirgemek için öncelikle ne istediğimizi biliyor olmalıyız. Tablet satın almadan önce hangi uygulamaları kullanacağınız yani kullanım alanınız ve bütçenizi net olarak belirlemeliyiz. Daha sonrasında kullanım alanınıza, bütçenize en uygun tabletler arasında nokta atışı ürün tercihinde bulunabiliriz. Örneğin daha çok film, video izlemek için alıyorsanız birinci tercihiniz ekran ve batarya iken, geniş boyutlu dosyalar üzerinde işlemler yapacaksanız, ya da tasarım, çizim programları kullanacaksanız ekranın yanı sıra işlemci gücü, ram gibi hususlara dikkat etmelisiniz.

Ergonomik Kullanım – İncelik, Hafiflik –

Tabletler her mobil teknolojik cihaz gibi hafif ve taşınabilirliği kolay olan ürünlerdir. Fakat bazen öyle cihazlarla karşılaşıyoruz ki elde uzun süre tutmak veya her gittiğiniz yere yanınızda götürmek işkenceye dönüşebilir. O nedenle tabletinizin ergonomik kullanımı da oldukça önemli.

Satış Sonrası Destek

Teknolojik ürün satın alırken en çok hata yapılan noktalardan biri de ürünün kendisine çok fazla yoğunlaşmaktır. Ürün özellikleri elbette ki önemli. Fakat ürünü aldıktan sonra karşılaşabileceğiniz herhangi bir problemde marka size çözüm üretemiyorsa, paranızı çöpe atmışsınız demektir. Bu nedenle ürünün özelliklerinin yanında ürünü satın aldığınız markanın satış sonrası desteği de yabana atılmamalı.

Tablet Önerimiz: Casper L20

İlk adımda bahsettiğimiz üzere hangi uygulamaları kullanacağınız önemli tabi ki. Biz de bu yüzden tablet önerisi yaparken yukarıda bahsettiğimiz özelliklerin hepsini bünyesinde barındıran bir tablet seçmek istedik. Bu çerçevede Casper L20 ; ince hafif tasarımı, 8 çekirdekli işlemci gücü ve ram özellikleri, FHD ekranı,  7000 mahlık dayanıklı bataryasıyla geniş bir kitleye seslenebilecek bir tablet olarak ön plana çıkıyor. Casper‘ın satış sonrası destekleri arasında yer alan: 1 saatte teknik servis, jet servis, turbo servis gibi hizmetleri de açıkcası bize tablet seçimi konusunda güven veren faktörlerden oldu. Casper’ın resmi web sitesi üzerinden Casper L20‘yi inceleyebilirsiniz. Sizinde farklı önerileriniz varsa yorumlarda bahsedebilirsiniz :) 

pomeranian boo fiyatları

Bir Yorum

  1. Tablet satın almadan önce nelere dikkat etmeliyim? Fiyat-performans açısından kesinlikle tatmin edici olmalı. Sizin de yazınızda belirttiğiniz gibi satış sonrası destek ve ergonomi de tablet almadan önce dikkat edilmesi gereken önemli hususlardandır. Casper L20 tableti incelemedim. Oldukça hoş görünüyor. Paylaşım için teşekkürler !!!

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu