ListelerYaşam - insan

Sütle Büyüyen Çocuklar Daha Zeki Oluyor

Bu yazımıza süt ile büyüyen çocukların diğer çocuklara oranla daha zeki oldukları araştırmasından yola çıkarak, sütün faydaları ve süt ile ilgili diğer detaylara değineceğiz. 

Süt ile büyüyen çocuklar daha zeki oluyor. Bu araştırma henüz açıklanan yeni bir araştırmanın sonuçları. Zaten sütün birçok faydasının olduğu bilinen bir gerçekti. Doğal süt tüketiminin bebeğin fiziksel gelişimine etkilerine ek olarak zihinsel gelişimine de çok faydalarının olduğu görüldü. Bu yazımıza süt ile büyüyen çocukların diğer çocuklara oranla daha zeki oldukları araştırmasından yola çıkarak, sütün faydaları ve süt ile ilgili diğer detaylara değineceğiz.

Süt insan yaşamında ayrı bir yere sahiptir. Bedensel ve fiziksel gelişim süreçlerini çok iyi şekilde tamamlayan sütün faydalarını anlatmakla galiba bitiremeyiz. Yapılan son araştırmalara göre süt zihinsel zekanın gelişimine çok büyük destek sunuyor. Süt içmeyen çocukları zeka geriliği yaşama olanağı oldukça fazladır. Sütü en iyi şekilde çocuğunuza vermeli,gelişim sürecini en iyi şekilde tamamlamasına yardımcı olmalısınız.  Annelerin görevi sağlıklı bireyler yetiştirmek,topluma kazandırmaktır. Sütün faydaları sayısızdır. Bu faydalı besini hayatınızdan eksik etmemelisiniz.

Sütün Faydaları Nelerdir?

Yaş aralığı fark etmeksizin tüm bireylerin günde minimum 2 bardak süt tüketmeleri önerilmektedir. Aynı şekilde bebeklerde de Süt takviyesi günde en az 2 kez yapılmalıdır. Hatta çocukların sütü daha fazla sevebilmeleri için, meyveli süt yapabilirsiniz. Ya da yedikleri yemeklerin içine bir miktar süt ilave ederek sütü sevmelerini sağlayabilirsiniz. Doğumdan itibaren aldığımız ilk besin süttür. İlk bunu anne sütü ile alırız. Besleyici değeri yüksek olan sütün insan sağlına katkıları oldukça büyüktür.

Şimdi hayatımızda bu kadar önemli bir yere sahip olan sütün genel yararlarını inceleyelim. 

Sütün Faydaları Nelerdir?

  • Zeka geriliği, dikkat dağınıklığı gibi durumların ortadan kalkmasına önemli derecede destek sunar,
  •  Özellikle gelişme çağında bulunan bebek ve çocuklarda zeka gelişimi için oldukça değerli bir besindir,
  •  Diş eti hastalıklarının giderilmesi ve sağlıklı bir diş yaşamı için son derece önemlidir,
  •  Bebek, Genç, Yaşlı fark etmez her bireyin kemik gelişimine destek sunar,
  •  Göz sağlığını koruma altına alır. Göz görme fonksiyonunun daha güçlü ve görme mekanizmasının daha sağlıklı olmasına katkıda bulunur,
  •  Cildi yaşlanmasının önüne geçerek, daha dinç bir yüze ve genç bir görüntüye sahip olursunuz,
  •  Kolesterolü düşürerek daha sağlıklı olmanıza katkıda sunar,
  •  Diyet yapan kişiler için şekersiz tüketilmesi besleyici özelliğe sahiptir,
  •  Astım, bronşit gibi hastalıkların değerlerini düşürür,

Bunlar dışında sütün daha saymakla bitiremeyeceğimiz sayısız faydası bulunmaktadır.

pomeranian boo fiyatları

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu