Kimdir?Listeler

Survivor Hayrettin Kimdir? İşte Merak Edilen Hayatı

Hayrettin olarak bilinen ünlü Survivor oyuncusunun tam adı Hayrettin Onur Karaoğuz’dur. Survivor Hayrettin Kimdir? İşte Merak Edilen Hayatı.

Hayrettin olarak bilinen ünlü Survivor oyuncusunun tam adı Hayrettin Onur Karaoğuz’dur. Kendisi dizi, film tiyatro ve sinema gibi sanat camiasının birçok alanında yer alıp kariyer yapmış biridir. 1 Ocak 1984 doğumlu Hayrettin Onur Karaoğuz, İstanbul’un Bakırköy ilçesinde doğmuştur. Ahmet Hamdi Tanpınar İlköğretim Okulu ile eğitim hayatına atılan Hayrettin, buradan Yahya Kemal Beyatlı Lisesi’ne geçmiş ve üniversite olarak da Kadir Has Üniversitesi’ni tercih etmiştir. Burada Reklamcılık bölümünde eğitimini sürdürmüş ve mezun olmuştur. Tiyatro ile ilişkisinin başlaması da tam bu öğrencilik dönemlerine denk gelmektedir.

Hayrettin’in oynadığı diziler ve kariyeri

Hayrettin’in oynadığı diziler ve kariyeri

2004 yılında Dario Fo’nun Klakson Borazan ve Bırtlar adlı oyununda canlandırmaya başladığı “komiser” karakterinden sonra Alfred Jerry’nin Kral Übü oyununda kendisini başrol oyuncusu olarak görmekteyiz. Bu oyunla 2009 senesinde absurd-komedi alanında en iyi kadın oyuncu, en iyi erkek oyuncu ve en iyi reji dallarında ödül kazanmışlardır.

Kariyeri için son derece önemli olan bu oyundan sonra yine başrolü olduğu aynı oyunla İstanbul Belediyesi Kültür A.Ş’nin verdiği en iyi erkek oyuncu ödülüne layık görülmüştür. Bu tiyatroculuk kariyerinden sonra bir grup arkadaşıyla beraber internete atılan Hayrettin, özellikle Issız Adam’a bir karşılık olarak çektiği “Kızsız Adam” videosuyla beraber hızla ün kazanmaya başladı.

Bu noktadan sonra nevi fenomen olarak adlandırabileceğimiz biri haline geldi ve içinde Turkcell’i de barındıran birçok reklam filminde yer aldı. 2011 yılında Star Tv’de kendi adıyla yayınlanmaya başlayan “Hayrettin” programının hazırlanmasında ve sunuculuğunda görev aldı. Bu program iki sezon boyunca yayında kaldı.

2013 senesinde ise kendini geliştirmek ve kariyerine katkıda bulunmak amacıyla film sektörünün demirbaşı olarak bilinen Los Angeles’a taşınma kararı aldı. Bu şehirde gerçekten de alanının en ünlü oyuncularından olan KeanuReeves, MattDamon, CubaGooding gibi isimlerle tanıştı ve İngiliz asıllı Youtuber Sam Pepper ile videolar çekme imkanına erişti. 2014 yılında ise Türkiye’ye dönmeye karar veren ve son derece tanınan, sevilen bir yüz olan Hayrettin’in Survivor 2021 Ünlüler Takımı’ndaki performansı pek çok seveni tarafından heyecanla takip edilmektedir.

Hayrettin’in instagram hesabı: @hayrettin

İlginiz Çekebilir
pomeranian boo fiyatları

Ömer Gül

Kocaeli Üniversitesi Halkla ilişkiler bölümünden mezunum. Türkiye genelinde yaşanan olayları takip ederim, aynı zamanda teknolojik gelişmeler ve magazin dünyasıyla ilgili konularda yazmayı da seviyorum. Tarafıma Ogul@gmail.com mail adresimden ulaşabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu