HaberlerListeler

Su Damlası Çentiğiyle Görünen Vivo U1 Resmi Olarak Tanıtıldı

Ülkemizde isim olarak Xiaomi ve Huawei kadar bilinmese de Vivo’da Çin’in en büyük teknoloji şirketlerinden birisi. Bugün yaptığı tanıtım etkinliğinde Vivo U1 isimli yeni telefonunu tanıttı. Vivo U1 özelliklerine bakıldığında orta sınıf olarak değerlendirilebilecek bir telefon olarak karşımıza çıkıyor.

Vivo U1 teknik özelliklerine baktığımızda karşımıza 6.22 inç büyüklüğünde ve 1520×720 pixel çözünürlüğüne FullView bir ekran çıkıyor. Telefonun ön kısmına yer alan selfie kamerası su damlası çentiği olarak konumlandırılmış ve içerisinde Qualcomm Snapdragon 439 işlemcisi, 3 GB RAM ve 32 GB depolama alanı yer alıyor. Bir diğer versiyonunda ise 4 GB RAM ve 64 GB depolama alanı olduğunu görüyoruz. 

Arka kısmına Çift arka kamera ve 4.030 mAh batarya

Arka kısmına Çift arka kamera ve 4.030 mAh batarya

Görsel olarak gözel görünen telefonun dahili  hafızasının yanında microSD kart desteği de bulunduğu için hafızayı artırmak mümkün. Telefonun arka kısmına alt alta konumlandırılmış 2 kamera yer alıyor. Bu kameralardan birisi 13 MP sensöre sahip ana kamera diğeri ise 2 MP sensöre sahip telefoto  kamerası. 

Ön kısımdaki su damlası çentiğin içine koyulmuş olan selfie kamerası ise 8 MP çözünürlükte. Değer olarak alışıla geldik rakamlardan düşük görünse de bu telefonun orta sınıf bir telefon olduğunu unutmamız gerekiyor.

Yeni tanılan telefonun özelliklerinin içerisinde 4G VoLTE desteği ile Bluetooth 5.0 yer alırken, ekranda parmak izi okuma artık orta sınıfta da kullanıldığını görüyoruz. Vivo U1’in en dikkat çeken özelliği ise 4.030 mAh değerine sahip pili. Teknik özellikleri çok yüksek olmadığından dolayı kullanılan bu pille telefonun şarjının daha uzun gideceğini söylemek mümkün.

Vivo U1 satış fiyatı ne kadar?

Vivo U1 satış fiyatı ne kadar?

Vivo U1’in 3 GB/32 GB olan modelinin fiyatı  117 dolar olarak belirlenirken. Bir üst versiyonu 4 GB RAM ve 64 GB depolama alanına sahip versiyonu ise 171 dolar fiyatla satışa çıkacak.

Fiyat performans olarak çok iyi konumlanan telefonun kırmızı, mor ve siyah olarak 3 farklı rengi yer alıyor. Bu renk seçenekleri iki versiyon içinde geçerli. 

pomeranian boo fiyatları

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu