Haberler

Sri Lanka’da sosyal medya engellendi

Arka arkaya gelen patlama haberleriyle sarsılan Sri Lanka’da olayın şokunu hafifletmek amacıyla önemli bir karar alındı. Sri Lanka hükümeti tarafından yapılan açıklamaya göre ülke genelinde sosyal medya bir süre yasaklandı. Yasağın ne zamana kadar süreceği tam olarak bilinmese de olaya ait soru işaretlerinin giderildiği zamana kadar ülke genelinde sosyal medya engeli kararına devam edilmesi bekleniyor.

Yanlış Bilgilendirmenin Önüne Geçilmesi Hedefleniyor

Sri Lanka’da 3 otel ve kilisede meydana gelen patlama haberlerinin ardından sosyal medyada büyük bir kaos ortamı hakimdi. Hükümet de insanlara yanlış bilgi verilip onların daha da gerilmesinin önüne geçmek amacıyla ülke genelinde sosyal medyaya erişim yasağı getirdi. Bu sayede yanlış bilgilendirmelerin önüne geçilmesi hedeflenmekte.

İlgili Makaleler

Facebook ve WhatsApp Başta Olmak Üzere Birçok Uygulamaya Engel

Sosyal medya devleri Facebook ve WhatsApp başta olmak üzere birçok sosyal medya uygulamasına Sri Lanka hükümeti tarafından engel getirildi. İnsanlara erişmenin en kolay yolu olan bu sosyal medya araçları özellikle bu gibi kaosun hüküm sürdüğü zamanlarda büyük bir silah halini alabiliyor. Ülkemizde de benzer zamanlarda sosyal medyaya erişim yasağı getirildiğini hatırlatmak gerek.

Sri Lanka hükümeti geçen sene de Müslümanlara karşı yapılan çirkin saldırıların önüne geçmek amacıyla bir süreliğine sosyal medya devleri Facebook ve Twitter’a yasaklama getirmişti.

pomeranian boo fiyatları

Ömer Gül

Kocaeli Üniversitesi Halkla ilişkiler bölümünden mezunum. Türkiye genelinde yaşanan olayları takip ederim, aynı zamanda teknolojik gelişmeler ve magazin dünyasıyla ilgili konularda yazmayı da seviyorum. Tarafıma Ogul@gmail.com mail adresimden ulaşabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu